Mūsdienās ir ļoti svarīgi, lai persona savā valstī justos droši un pasargāti. Līdz ar to liela nozīme ir tam, kā valsts spēj nodrošināt un uzturēt personas tiesību un brīvību aizsardzības mehānismu. Lai šis process tiktu realizēts veiksmīgi Latvijas Republikā pastāv visai valsts teritorijai saistošas tiesību normas. Lai šīs normas tiktu ievērotas, kā arī gadījumā, ja tiks konstatēts, ka tiesību normas netiek ievērotas vai ievērotas nepienācīgi, Latvijā pastāv tiesībaizsardzības institūcijas tādas, kā policija, tiesas, konstitucionālā tiesa, prokuratūra, tiesībsarga birojs, kā arī daudzas citas iestādes, kuras arī ļauj personai būt drošai savā valstī un paļauties uz to, ka viņas gods, cieņa, veselība u.c. tiks aizsargāts gan no citām personām, gan no valsts.
Autorei, šīs ievadprakses kontekstā, bija iespēja iepazīties tieši ar tiesu darbību konkrēto lietu izskatīšanā. Un tieši tiesām, lietu objektīvai iztiesāšanai, kas arī aizsargā indivīdu no iespējamiem draudiem viņu drošībai, kā arī visu sabiedrību aizsargā no patvaļas. Neatkarīga tiesa ir pamats tiesiskai valstij, un tiesu vara ir viens no galvenajiem varas zariem demokrātiskajā valsts iekārtā.
Tiesām obligāti jābūt taisnīgām, lai indivīdi šajā valstī varētu tām pilnībā uzticēties. Svarīgi, lai tiesu darbība būtu balstīta vienīgi uz Latvijas Republikā pastāvošām vai arī starptautiskām, bet Latvijas Republikas saistošām tiesību normām, kā arī, lai Satversmē nostiprinātās cilvēka pamattiesības tiktu ievērotas pilnībā.…