Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:688152
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Mikroklimats un tā veidošanās apstākļi, pilsētas klimata izpausmes    3
  Darba mērķis un uzdevumi, novērojumu izdarīšanas metodes un instrumenti    6
  Iegūtie rezultāti    8
  LU Meteoroloģiskā stacija, tās darbības principu raksturojums    10
  Īss laika apstākļu apraksts novērojumu laikos    11
  Secinājumi    12
  Izmantotā literatūra    13
Darba fragmentsAizvērt

Mikroklimats ir klimatiskās īpatnības, kas rodas nelielās platībās vietējo faktoru ietekmē. Mikroklimatu visprecīzāk var novērot skaidrā un mierīgā laikā. Mikroklimatoloģija nodarbojas ar mikroklimata pētniecību. Tā noskaidro mikroklimata izpausmes intensitāti un telpisko izplatību kā horizontālā, tā arī vertikālā virzienā. Mikroklimata ietekmējošie faktori var būt dažādi – atkarībā no ūdens tuvuma, vietas reljefa īpašībām, nogāžu slīpuma un novietojuma pret sauli, augsnes īpašībām, veģetācijas un citiem faktoriem. Katrai vietai ir savi īpatnējie apstākļi, kas nosaka šo vietu mikroklimatu. Visintensīvākās gaisa temperatūru un mitruma apstākļu atšķirības novērojamas zemei pieguļošajā apakšējā gaisa slānī.
Piezemes gaisa slānī notiek visintensīvākā siltumapmaiņa starp zemi un gaisu. Gaisa apakšējais slānis, pieskaroties zemes virsai, dienā sasilst visvairāk, bet naktī reizē ar zemi tas visvairāk arī atdziest. Piezemes gaisa slānī apmēram 1 – 1,5 m augstumam nav intensīvas turbulentas (virpuļveida) gaisa kustības, vēja ātrums tur ir mazs un tādēļ arī gaisa sajaukšanās niecīga. Tāpēc piezemes slānī gaiss ir nekustīgs un tajā uzkrājas mitrums. Vislielākās temperatūras starpības te izpaužas vertikālā virzienā un rodas vislielākie temperatūras gradienti. Ir novērots, ka vasarā ap dienas vidu skaidrā bezvēja laikā pie zemes vidēji ir par 2 – 30 siltāks nekā 2 m augstumā, bet atsevišķās dienās šī starpība sasniedz 5 – 80 un pat vairāk.
Liela ietekme uz mikroklimatu ir vietas reljefam, nogāžu slīpuma virzienam jeb ekspozīcijai. Ir novērots, ka ielejās dienā ir daudz siltāks, bet naktī turpretī vēsāks nekā augstienēs. Tas tāpēc, ka ielejās parasti nav vēja, te nenotiek gaisa sajaukšanās un temperatūras izlīdzināšanās starp piezemes gaisu un augstākiem gaisa slāņiem. Naktī turpretī, zemes virsai strauji atdziestot, stipri atdziest arī piezemes slānis. Bez tam pa uzkalnu nogāzēm ielejās saplūst atdzisušais, vēsais gaiss, jo tas ir smagāks par siltāko gaisu un plūst uz zemākām vietām. Tādēļ arī ielejās, ieplakās un zemienēs visbiežāk ir pavasara un rudens salnas. Naktīs te visbiežāk izveidojas migla vai arī nosēžas rasa.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,77 €
Materiālu komplekts Nr. 1172323
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties