Carnikava pilda guļamvietas funkcijas, jo daudzi iedzīvotāji dzīvo Carnikavā, bet strādā Rīgā. To pašu var attiecināt arī uz skolniekiem, kuri dodas mācīties uz Rīgu vai arī uz Ādažiem. Kā arī daudzi bagāti cilvēki ir sacēluši sev privātmājas, kurās dzīvo tikai pa vasaru un brīvdienās, jo Carnikava atrodas jūras tuvumā un samērā tuvu Rīgai.
Dotajā teritorijā no sastaptajām sociālajām grupām dominēja pensionāri, ko var izskaidrot ar to, ka bija dienas vidus un cilvēki strādāja. Vietājā tirdziņā, kas atrodas netālu no dzelzceļa stacijas strādāja tikai vietējie pensionāri. Centra daļā varēja novērot arī bērnus, kuriem acīmredzot ir sācies vasaras pārtraukums, daļa no viņiem devās uz Rīgu, daļa devās uz jūru peldēties, bija redzami arī bērni kuri devās makšķerēt.
Izpētes teritoriju es uzskatu ka laukus, jo Carnikavā tika novērota maza transporta kustība, cilvēki pārvietojās mierīgi – nekur nesteidzās, nekas neliecināja par pilsētas pazīmēm. Aptaujātie iedzīvotāji lielākoties atzina, ka uzskata, ka dzīvo laukos un ir laucinieki, protams, izpētes teritoriju nevar salīdzināt ar tipiskajiem Latvijas laukiem, bet ja mēs skatamies attiecībā pret Rīgu, tad Carnikava ir jāuzskata par kaukiem.
Šo teritoriju es raksturotu kā piepilsētas ciemu, jo Carnikava atrodas samērā tuvu Rīgai un šo teritoriju nevar uzskatīt par pilsētu.
Viena no pazīmēm, kas nosaka, ka dotā teritorija ir lauki ir mazais iedzīvotāju skaits attiecībā pret Rīgu, kas ir nedaudz zem četriem tūkstošiem iedzīvotāju.…