APRŪPES PLĀNA NOVĒRTĒJUMS/PAŠVĒRTĒJUMS
Visas problēmas, ko es izvirzīju ir savstarpēji saistītas un sakrīt ar pacienta problēmām. Galvenais pacienta aprūpes mērķis bija nodrošināt maksimālu labsajūtu, mazinot bailes un elpas trūkumu. Taču bija arī problēmas, kuras paciente nesaskatīja kā nopietnas problēmas, piemēram, dehidratācijas risks, samazināts izdalītā urīna daudzums. Pacientes svarīgākās problēmas bija elpas trūkums, sauss rejošs, neproduktīvs klepus.
Viss svarīgākās aprūpes problēmas bija lēkmei līdzīgi elpceļu caurlaidības traucējumi sakarā ar bronhu spazmu, nepietiekams barības un šķidruma uzņemšanas risks sakarā ar apetītes trūkumu, neefektīva elpceļu atbrīvošana sakarā ar palielinātu gļotu produkciju, neefektīvu klepu, baiļu sajūta, sakarā ar apgrūtinātu elpošanu un par turpmāko slimības gaitu, zināšanu trūkums, sakarā ar slimības norisi. Nodrošināju pozicionēšanu, mierīgu vidi, regulāri vēdinātu telpu ar mitrinātu gaisu.pacientam. Psiholoģisku atbalstu- paskaidroju visu nepieciešamo informāciju par saslimšanu, izmeklējumiem, slimības gaitu, ārstēšanās periodu, profilaksi. Kā arī centos vienmēr izrunāties ar pacientu, kad viņai tas bija nepieciešams.
Manuprāt, man izdevās sasniegt izvirzītos mērķus, jo pacientes stāvoklis ir uzlabojies, vitālie rādītāji normalizējušies, notiek veiksmīgs atveseļošanās periods. Dažas veselības problēmas bija savstarpēji saistītas, piemēram, neproduktīvs klepus un apgrūtināta elpošana. Es centos nodibināt patīkamas savstarpējās attiecības ar pacienu jo tas ir ļoti svarīgi, gan man, gan manai paciente. Viņai ļoti svarīgs bija arī medicīnas personāla emocionāls atbalsts un sapratne. Ar pacienti bija viegli saprasties, viņa bija ieinteresēta aktīvi līdzdarboties visās veselību veicinošajās aktivitātēs, tādēļ tas pozitīvi ietekmēja atveseļošanās gaitu. Pacientes vērtējums par ārstēšanas rezultātiem bija labs. Paciente ļoti gribēja ātrāk izveseļoties. Darbā palīdzēja sasniegt rezultātus paciente līdzdalība, sadarbība, ģimenes atbalsts. Paciente sasniedza vēlamos rezultātus. Ja būtu jāuzsāk šī pacienta aprūpi vēlreiz, bet citos apstākļos, es nemainītu aprūpi.
Aprūpes plāns atviegloja ikdienas aprūpi. Pacientes ģimene palīdzēja veikt diētas kontroli, jo varēja piegādāt nepieciešamās uzturvielas un pozitīvi ietekmēja pacientes emocionālo stāvokli, mazinot pacientes trauksmi, lielu ieguldījumu deva arī fizioterapeita konsultācijas, kā arī ārstējošā ārsta darbība. …