IV Ergoterapija
Ergoterapeits apmāca, kā efektīgāk un ar mazāku slodzi, veikt ikdienas aktivitātes, kādus palīgrīkus izmantot (piemēram, speciālas pildspalvas, darbarīkus). Tiek izgatavotas arī ortozes roku pirkstiem un citām locītavām, kas palīdz mazināt locītavu deformāciju un neļauj tai progresēt, kā arī mazina sāpes. Svarīgi ir arī labi apavi, reizēm ir nepieciešamas speciālas ortozolītes (ir gadījumi, kad artrīta dēļ slimā kāja aug ātrāk, tādēļ rodas kāju garuma atšķirība).
Ortoze jeb šina ir ārējs palīglīdzeklis funkcionālu sāpju samazināšanai un/vai kustību apjoma uzturēšanai.
V Ķirurģiska ārstēšana
Ja ir izteikti kustību ierobežojumi, kas nepadodas ārstēšanai ar medikamentiem un izveidojusies kontraktūra – stāvoklis, kad locītava ilgstoša iekaisuma un sāpju dēļ ieņēmusi vieglāku pozīciju, kā rezultātā to vairs nav iespējams iztaisnot (sāpju un iekaisuma rezultātā saīsinās saites).
VI Psihologa, psihoterapeita palīdzība
VII Rehabilitācija specializētā centrā
Uz rehabilitācijas centru nosūta ārsts rehabilitologs. Tur iespējams saņemt tādu ārstēšanu kā ārstniecisko vingrošanu, masāžu, hidroterapiju, ergoterapeita, psihologa palīdzību.
VIII Alternatīvā medicīna
Nav pierādīts, ka kāda no alternatīvām medicīnas metodēm ārstētu artrītu, tomēr nav jājūtas vainīgiem par vēlmi šādas iespējas meklēt, jo bieži vien var likties, ka tradicionālās ārstēšanas metodes nedod pietiekami ātru efektu. Svarīgi to lietošanu izrunāt ar ārstējošo ārstu, lai izvairītos no bīstamu metožu pielietošanas.
…