Prakses atskaite
Eksaktās un dabaszinātnes
Anatomija, veselība, medicīna, higiēna
Anestēzijas māsas prakses dienasgrāmata-
Anestēzijas māsas prakses dienasgrāmata
Aprūpes principi bērnu anestezioloģijā
Darbības mērķis:
1. Iepazīties ar anestezioloģijas nodaļu BKUS.
Ierodoties prakses vietā, iepazīstos ar nodaļas izkārtojumu, telpu sadalījumu un personālu. Nodaļa sadalīta nelielos blokos –ir vairākas operāciju zāles. Vecākā nodaļas māsa iepazīstina ar iekšējās kārtības un tehnikas noteikumiem un darba specifiku –operāciju norises kārtību
2. Iepazīties ar medikamentozo nodrošinājumu.
Nodaļas vecākā māsa iepazīstina ar bērnu anestezioloģijas praksē lietojamiem medikamentiem, to devām, pielietojumu.
3. Iepazīties ar tehnisko nodrošinājumu, aparatūru.
Nodaļas vecākā māsa parāda defibrilatoru izvietojumu, katrā zālē, to pielietojumu, perfuzoru, infūziju sūkņu izvietojumu un pielietojumu, darbības principu, MPV aparātu izvietojumu, pielietojumu.
4. Iepazīties ar infekcijas kontroles pasākumu kārtību.
Nodaļas vecākā māsa izskaidro standarta profilakses pasākumus – personīgo higiēnu, kur atrodas vienreizlietojamās maskas, halāti, cimdi, kā arī kā arī apkārtējās vides kopšanu (pieejamie dezinfekcija līdzekļi, pareizu virsmas kopšanu).
5. Iepazīties ar pacientu monitoringu.
Katrā zālē ir monitors vitālo funkciju noteikšanai. Ir speciālas manšetes atkarībā no bērna vecuma dažāda lielums, pulsa oksimetrs atkarībā no bērna vecuma, elektrodu izmēri dažāda lieluma atkarībā no bērna vecuma.
6. Iepazīties ar elpceļu caurlaidības nodrošinājumu, atjaunošanu.
Tiek parādīts intubācijas komplekts, dažādas intubācijas trubiņas, izmērs atkarībā no bērna svara, laringoskopa spoguļu izmērs atkarībā no bērna vecuma.
7.Iepazīties ar operācijas zāles nodrošinājumu.
Nodaļas vecākā māsa parāda, kas kur ir atrodams, monitora, sūkņa, defibrilatora novietojumu. Medikamentozo nodrošinājumu, elpceļu caurlaidības nodrošinājumu.
8. Iepazīties ar mākslīgās asinsrites darbības principu.
Tiek parādīts mākslīgās asinsrites aparāts, izskaidrots tā pielietojums, darbības princips.
…
Darbības mērķis: 1.Iepazīties ar anestezioloģijas nodaļu, anestēzijas māsas darba vietu. Ierodoties prakses vietā, anestezioloģijas nodaļas vecākā māsa, iepazīstina ar nodaļas izkārtojumu, telpu sadalījumu un personālu. Tieku iepazīstināta ar nodaļas iekšējiem kārtības noteikumiem, darba specifiku. Tiek izskaidrots un parādīts operāciju zāles novietojums, nepieciešamā aparatūra un aprīkojums – anestēzijas aparāts, sūknis, medikamenti, sterilie komplekti, defibrilators u.c. Iepazīstos ar anestēzijas māsas darba pienākumiem, tā procesu un dokumentāciju. 2. Iepazīties ar anestēzijas(narkozes) aparātu. Iepazīstos ar narkozes aparāta galvenajām sastāvdaļām – elpošanas kontūras, plūsmas mērītāji, iztvaikotāji, gāzes padeves sistēmu, CO2 absorbents, ventilators, sūknis, u.c. Tiek izskaidrots narkozes aparāta darbības princips un pareiza sagatavošana darbam – jāieslēdz, lai pārbaudītu vai darbojas, pārbauda hermētismu, pārliecinās, ka iztvaikotāji piepildīti ar inhalācijas anest. līdzekli. 3. Iepazīstos ar elpceļu caurlaidības nodrošinājumu. Tiek izstāstīta intubācijas procedūra, nepieciešamais aprīkojums. Aplūkoju trahejas intubācijas komplektu, izskaidro intubācijas procesu, indikācijas un iespējamās komplikācijas. Elpvadu, skābekļa maskas, laringeālās maskas pielietojums un indikācijas. 4. Sagatavot anestēzijas māsas darba vietu. Paredzēta plānveida operācija reģionālā epidurālai anestēzijai(ceļa locītavas endoprotezēšana), testēju narkozes aparātu, pārbaudu elpceļu caurlaidības nodrošinājumu(trahejas intubācijas komplekts, nepieciešamais aprīkojums), pārliecinos par sūkņa un monitora darbību, pārbaudu vai ir pietiekošs transfuzioloģiskais, medikamentozais, sterilo komplektu nodrošinājums. Viss nepieciešamais aprīkojums ir nodrošināts un var uzsākt darbu. 5. Sagatavot pacientu anestēzijai Iepazīstinu pacientu ar sevi, iepazīstos ar pacientu, ievācu anamnēzi – noskaidroju pamtsaslimšanu un blakusslimības. Veicu fizikālo izmeklēšanu( augums, svars, apskate pa sistēmām, mutes dobuma apskate). Novērtēju klīniskos laboratoriskos izmeklējums( analīzes, RTG, EKG, u.c.). Noskaidroju vai ir sagatavot kuņģa zarnu trakts – kad pēdējo reizi ēdis, dzēris. Noskaidroju kāda premedekācija veikta iepriekšējā vakarā un operācijas dienā. Kad pacients ar guļratiem tiek ievests operācijas zālē iepazīstinu ar sevi, identificēju pacientu, izskaidroju sagaidāmās procedūras. Pārliecinos vai vēsturē ir pacienta asins karte, kurā noskaidrota pacienta asinsgrupa un rēzus. Izskaidroju par anestēzijas ilgumu, subjektīvām sajūtām kādas var rasties, cenšos nomierināt un psiholoģiski sagatavot pacientu operācijai.
- Anestēzijas māsas prakses dienasgrāmata
- Prakses dienasgrāmata
- Prakses dienasgrāmata vispārējā medicīnā
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Prakses dienasgrāmata
Prakses atskaite augstskolai11
-
Prakses dienasgrāmata. Māszinības
Prakses atskaite augstskolai21
-
Prakses dienasgrāmata par praksi slimnīcā
Prakses atskaite augstskolai10
-
Prakses dienasgrāmata
Prakses atskaite augstskolai15
-
Prakses dienasgrāmata. Mājas aprūpe. Poliklīnika
Prakses atskaite augstskolai11