Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:901811
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.07.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Datums 07.02.11
Nozare Jaundzimušo, bērnu un pusaudžu aprūpes principi(8)
Apgūtās profesionālās prasmes un kompetences
1. Mērķis: noteikt elpošanas frekvenci bērnam deviņu gadu vecumā.
Pēc ārsta noradījuma veicu elpošanas frekvences noteikšanu. Noteicu, vai elpošanā piedalās palīgmuskulatūra (krūšu muskuļi, starpribu muskuļi, kakla muskuļi, pleci), novēroju elpošanas sistēmas pazīmes(satraukumu, cianozi, elpošanas traucējumus), novēroju pacienta krūšu kurvja formu un simetriju un noskaidroju pozu, kurā pacientam ir vieglāk elpot. Sagatavoju pulksteni ar sekunžu radītāju, imitēju pulsa mērīšanu(pacientu neinformēju, lai viņš nemainītu elpošanas frekvenci), vēroju bērna krūškurvi ieelpā un izelpā 1 minūti. Nosakot elpošanu, novērtēju tās dziļumu, ritmu un frekvenci. Dokumentēju iegūtus datus, lai salīdzinātu un izvērtētu bērna stāvokli un noteiktu elpošanas traucējumus.
2. Mērķis: noteikt radiālo pulsu bērnam septiņu gadu vecumā.
Pēc ārsta noradījuma veicu radiāla pulsa noteikšanu. Sagatavoju pulksteni ar sekunžu radītāju. Tā, ka bērns sēž, salieku viņas roku elkonī tā, lai plauksta būtu izstiepta. Trīs pirkstus novietoju paralēli radiālajai artērijai un piespiežu spieķa kaulam, pulsu skaitīju ½ minūti, tāpēc, ka pulss bija ritmisks. Iegūtus datus reizināju ar 2. Dokumentēju iegūtus datus.
3. Mērķis: veikt vecāku izglītošanu par celiakijas slimību, tās ārstēšanu un diētas nozīmi.
Paskaidroju, ka sakuma diētā jānodrošina augstu olbaltuma, relatīvi zemu tauku saturu un izslēgt no diētas cieti. Pēc tam pakāpeniski jāpalielina olbaltumus un cukuru, un no diētas vajag izslēgt kviešus un rudzus. Bērnu vajag ēdināt bieži, ar nelielām, pievilcīgi sagatavotām maltītēm. Paskaidroju, ka nedrīkst uzspiest ēšanu ar varu, ja bērnam nav apetītes. Paskaidroju, ka nepieciešams reģistrēt ēdienus, kuri bērniem ir tīkami, un no kuriem atsakās, izturēšanas maiņas pēc ēšanas, vēdera izejas biežumu un raksturu. Sastādīju aizliegto un atļauto ēdienu sarakstu. Sniedzu informāciju par alternatīviem produktiem – kukurūzu, rīsus, soju, bezglutēna stērķeli. Paskaidroju, ka vajag pareizi lasīt produktu etiķetes, lai identificētu kviešu un rudzu saturošas produktus, ka arī nepieciešamību ievērot stingro diētu arī normālas pašsajūtas laikā, kad bērns labi ēd un vēdera izeja ir normāla.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties