Prakses atskaite
Humanitārās zinātnes
Pedagoģija
Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā-
Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
Nr. | Sadaļas nosaukums | Lpp. |
Latviešu valodas stundas konspekts 1.klasei, 05.11.2008. | 3 | |
Latviešu valodas stundas pašanalīze | 5 | |
Latviešu valodas stundas konspekts 2.klasei, 05.11.2008. | 6 | |
Latviešu valodas stundas pašanalīze | 8 | |
Vizuālās mākslas stundas konspekts 1.klasei, 06.11.2008. | 9 | |
Vizuālās mākslas stundas pašanalīze | 11 | |
Vizuālās mākslas stundas konspekts 1klasei, 06.11.2008. | 12 | |
Vizuālās maākslas stundas pašanalīze | 14 | |
Matemātikas stundas konspekts 2.klasei, 07.11.2008. | 15 | |
Matemātikas stundas pašanalīze | 18 | |
Skolotāja vērtējums | 19 | |
Matemātikas stundas konspekts 1.klasei, 10.11.2008. | 19 | |
Matemātikas stundas pašanalīze | 21 | |
Latviešu valodas stundas konspekts 2.klasei, 11.11.2008. | 22 | |
Latviešu valodas stundas pašanalīze | 24 | |
Skolotāja vērtējums | 25 | |
Dabas zinību stundas konspekts 2.klasei, 11.11.2008. | 25 | |
Dabas zinību stundas pašanalīze | 26 | |
Latviešu valodas stundas konspekts 1.klasei, 12.11.2008. | 27 | |
Latviešu valodas stundas pašanalīze | 29 | |
Skolotāja vērtējums | 30 | |
Vizuālās mākslas stundas konspekts 2.klasei, 12.11.2008. | 30 | |
Vizuālās mākslas stundas pašanalīze | 31 | |
Skolotāja vērtējums | 32 | |
Audzinātāja stundas konspekts 1.klasei, 12.11.2008. | 32 | |
Audzinātāja stundas pašanalīze | 34 | |
Vizuālās mākslas stundas konspekts 2.klasei, 13.11.2008. | 35 | |
Vizuālās mākslas stundas pašanalīze | 36 | |
Skolotāja vērtējums | 37 | |
Matemātikas stundas konspekts 1.klasei, 14.11.2008. | 37 | |
Matemātikas stundas pašanalīze | 40 | |
Skolotāja vērtējums | 41 | |
Sociālo zinību stundas, audzināšanas pasākuma konspekts 1.klasei, 14.11.2008. | 41 | |
Sociālo zinību stundas, audzināšanas pasākuma pašanalīze | 43 | |
Skolotāja vērtējums | 44 | |
Dabas zinību stundas konspekts 2.klasei, 19.11.2008. | 44 | |
Dabas zinību stundas pašanalīze | 47 | |
Skolotāja vērtējums | 48 | |
Dabas zinību stundas konspekts 2.klasei, 19.11.2008. | 48 | |
Dabas zinību stundas pašanalīze | 50 | |
Skolotāja vērtējums | 51 | |
Sociālo zinību stundas konspekts 2.klasei, 24.11.2008. | 51 | |
Sociālo zinību stundas pašanalīze | 53 | |
Rokdarbu stundas konspekts 2.klasei, 26.11.2008. | 54 | |
Rokdarbu stundas pašanalīze | 56 | |
Sociālo zinību stundas konspekts 2.klasei, 01.12.2008. | 57 | |
Sociālo zinību stundas pašanalīze | 60 | |
Skolotāja vērtējums | 61 | |
Matemātikas stundas konspekts 2.klasei, 01.12.2008. | 61 | |
Matemātikas stundas pašanalīze | 63 | |
Skolotāja vērtējums | 64 | |
Rokdarbu stundas konspekts 1.klasei, 03.12.2008. | 64 | |
Rokdarbu stundas pašanalīze | 66 | |
Skolotāja vērtējums | 67 | |
Rokdarbu stundas konspekts 1.klasei, 03.12.2008. | 67 | |
Rokdarbu stundas pašanalīze | 69 | |
Skolotāja vērtējums | 70 | |
Pielikumi | 70 |
Datums: 05. 11. 2008.
Klase: 1.
Stunda: Latviešu valoda
Temats: Burts „c, č”
Stundas mērķis: Iepazīstināt skolēnus ar burtu „C, Č, c, č”.
Mācību saturs: Valodas skaņas, burti, burtu saistīšana rakstos.
Izmantotie materiāli: Darba burtnīca „Mazā Zīle ” 2. daļa 1. klasei, burtu klucīši.
Stundas uzdevumi:
1. Turpināt attīstīt prasmi, rakstot pareizi saistīt burtus.
2. Turpināt attīstīt prasmi rakstīt diktētus vārdus un teikumu pēc diktāta.
3. Radīt iespēju attīstīt prasmi veidot loģiskus teikumus no dotajiem
vārdiem.
4. Iepazīstināt skolēnus ar burtiem „C, Č, c, č”.
5. Pilnveidot prasmi darboties pāros.
6. Pilnveidot prasmi izteikt savas domas, viedokli.
Stundas gaita:
S: - Šodien stundu sāksim ar diktātu. Atveriet burtnīcas, uzmanīgi klausieties un rakstiet vārdus, ko es diktēšu: „Diena, māja, pele, ozols, soma.”
B: Klausās un raksta diktētos vārdus.
S: Vēlreiz nolasa diktātu.
>>> Kopīgi tiek pārrunāti teikuma rakstīšanas noteikumi – lielais sākuma burts un pieturzīme teikuma beigās.
S: Turpina diktēt: „Zane lasa pasaku.”
>>> Burtnīcas tiek padotas uz priekšu skolotājai.
S: - Aicina atvērt DB 26. lpp. un vienam skolēnam nolasīt 1.uzdevuma noteikumus.
B: Jāsavieno vārdi tā, lai veidotos sakarīgs teikums.
S: Aicina skolēnus pa vienam nolasīt izveidotos teikumus.
B: Lasa skaļi izveidotos teikumus.
S: Aicina kādu no skolēniem nolasīt 2. uzdevuma noteikumus.
B: Ar dažādu krāsu zīmuļiem aizkrāso vārdus, lai veidotos spēļu nosaukumi.
S: - Atrastos spēļu nosaukumus, pēc katra skolēna izvēles - rakstītiem vai drukātiem burtiem, ierakstīt burtnīcā.
B: Raksta.
S: - Ar parasto zīmuli aizpildiet līnijas ar burtiem „ C, Č, c, č”. Tie skolēni, kas pabeiguši rakstīt, pieceļas kājās.
Dinamiskā pauze: Spēle „Diena un nakts” – pie vārda „diena” skolēni kustās pa visu klasi, bet pie vārda „nakts” – sastingst ieņemtajā pozā.
S: Aicina ieņemt savas vietas solos un turpināt aizpildīt dotās līnijas ar burtiem „c ,č” un vārdiem, kas sākas ar šo burtu.
B: Raksta darba burtnīcā.
S: - Kas pabeidzis darbu, pa pāriem paņem burtu klucīšus un mēģina salikt pēc iespējas vairāk vārdus ar burtu „c, č”.
B: Pa pāriem raksta un darbojas ar burtu klucīšiem.
S: Apstaigā katru skolēnu un vēro viņa darbību.
>>> Stundas noslēgumā tiek izdalītas burtnīcas, kurās būs jāpilda mājas darbs – rakstīt burtus „c, č” un vārdus „cip, čības”.
Skolotāja pateicas skolēniem par darbu un noskaidro, kas skolēniem stundā likās visgrūtākais uzdevums un kas padevās viegli.
B: Izsaka savu viedokli un domas par stundā paveikto.
Latviešu valodas stundas pašanalīze
Stundas tematu izvēlējos konsultējoties ar klases audzinātāju, lai mācību saturs tiktu apgūts pēc plānojuma.
Stundu sāku ar vārdu un teikuma diktātu, lai konstatētu skolēnu prasmi rakstot pareizi savienot burtus un saklausīt teikuma veidu, lietot pareizās pieturzīmes un lielo sākuma burtu.
Individuālo mācību organizācijas formu izmantoju, lai:
*) veicinātu skolēnos prasmi veidot sakarīgus teikumus no dotajiem vārdiem, kā arī domāšanas spēju attīstību,
*) veidotu skolēnu prasmi saskatīt un izdalīt atsevišķus vārdus burtu virknē,
*) veidotu prasmi rakstīt jaunu burtu - „c, č”, to pārvelkot un pēc tam rakstot to pa līnijām,
*) sekmētu skolēnu patstāvīgu darbību, strādājot DB,
Frontālo mācību organizācijas formu izmantoju, lai:
*) ar uzskatāmi verbālās metodes palīdzību iepazīstinātu ar burtu „c, č”, tā rakstību,
*) stundas noslēgumā noskaidrotu uzdevumus, kas sagādājuši skolēniem kādas grūtības,
*) radītu skolēniem iespēju izteikt savu viedokli un sajūtas par stundas gaitu.
Skolēnu sadarbības prasmju sekmēšanā un pozitīvas saskarsmes veidošanā, izmantoju pāru darbu, radot iespēju ar rotaļu metodi skolēniem likt no burtu klucīšiem vārdus, kas sākas vai ietver burtus „c, č”.
Skolēniem patiešām izdevās sadarboties. Tas bija vērojams viņu pozitīvā attieksmē vienam pret otru.
Lai stundu padarītu dinamiskāku, atslodzes brīdim izmantoju spēli ar sporta elementiem „Diena un nakts”, kas skolēnos raisīja pozitīvas emocijas un deva iedvesmu turpināt aktīvi piedalīties mācību procesā.
Izvērtējot stundas gaitu, domāju, ka izvirzītie uzdevumi tika veikti un mērķis sasniegts.
…
Prakses atskaite sākumskolas 1. un 2. klasē ar katras stundas pašanalīzi un aizstāvēšanas runu. Aizstāvēts RPIVA uz 9 ballēm.
- Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
- Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
- Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
Prakses atskaite augstskolai22
-
Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā
Prakses atskaite augstskolai31
-
Aktīvā mācību audzināšanas prakse sākumskolā. 4.klase
Prakses atskaite augstskolai75
-
Prakse pirmsskolā
Prakses atskaite augstskolai16
-
Integrētā prakse sākumskolā
Prakses atskaite augstskolai13