Aizdomas turamā uzvedības novērošana un analizēšana vislabāk ir izdarāma dialogā viens pret vienu.. Analizēšana var notikt arī citos laikos, piemēram, kad aizdomās turamais stāv rindā. Svarīgi ir skatīties uz viņu, kamēr notiek izmeklēšana, lai ievērotu tās reakcijas. To jādara abos gadījumos: kad uzdod jautājumus un kad klausās atbildi.
Neverbālie komunikācijas līdzekļi – ietver sevī sejas izteiksmi, acu skatienu, žestus, ķermeņa pozu un kustības, balss intonāciju, pieskaršanos otram cilvēkam utt. Informācija, kuru sniedz neverbālā uzvedība, tiek uztverta kā ticamāka.
Vārdiskie indikatori - ir vārdi, ko cilvēks lieto un tas, kā viņš tos lieto.
Nevārdiskie indikatori - acu kontakts ar personu, kas viņu intervē vēl neliecina par aizdomīgu situāciju. Daudzās kultūrās cilvēki ir mācīti neskatīties acīs augstākstāvošām amatpersonām. Citās kultūrās tiek lietots acu kontakts, īpaši starp vīriešiem. Indikators šeit būtu izmaiņa tajā, nepareizi atbildot uz jautājumiem.
Tika izstrādāta anketa (skat. Pielikums Nr.1 ), ar kuras palīdzību tika aptaujāti 10 cilvēki. No anketas datiem varēja secināt, ka 70% no aptaujātajiem ir vīrieši un 30% sievietes.