Kas biznesa sākšanā bija grūtākais un kas – salīdzinoši viegli?
Man bija sajūta, ka viss notiek kā tajā teicienā – visa pasaule sadodas rokās, lai notiktu tas, ko vēlos. Viss sākās ar to, ka ieraudzīju šīs telpas, ko īpašnieks tieši tobrīd iznomāja par samērīgu naudu. Tās nācās izremontēt, taču tas arī bija tas lielākais naudas ieguldījums. Finansiāli iztiku ar saviem un vecāku iekrājumiem, kopā ar draugiem paši krāsojām sienas un uzstādījām leti. Arī sākt sadarbību ar kafijas un kūku piegādātājiem un mākslas priekšmetu darinātājiem nebija grūti. Grūtības parādījās mirkļos, kad kā jau biznesa iesācējai likās, ka nu tik naudiņa nāk un var sākt tērēt. Tad mēneša beigās bija pagrūti savilkt galus un nācās sevi audzināt. Tagad cenšos pārāk neļauties šādai eiforijai. Tas var dārgi maksāt.
Vai izjūtat konkurenci?
Rīgā pamazām rodas arvien vairāk tādu vietu, kur kafejnīca nav tikai kafejnīca, bet ar kādu papildu vērtību. Bet tas ir ļoti labi. Es arī nevēlos savu biznesu izvērst plašāk par Māksla un kafija telpām, man nav tādu ambīciju. Taču jaunas idejas, protams, ir jādomā, lai cilvēki šo vietu uzskatītu par gana interesantu un patīkamu, lai nāktu te regulāri.
Kādas ir nākotnes ieceres?
Gribētos aktīvāk rīkot dažādus koncertiņus piektdienās, izstādes, arī kādu tematisku kino vakaru. Tāpat domāju, ka ar laiku noteikti sāksim paši cept kūkas un maizītes, ko patlaban pasūtām no vienas konditorejas.
Tu pats vari kļūt par uzņēmēju! Svarīgi tikai atrast īsto ideju un izplānot stratēģiju, kā to attīstīt. Lai biznesa ideja būtu konkurētspējīga, vispirms jāveic vairāki priekšdarbi - jāizpēta, cik liels varētu būt pieprasījums ražotajām precēm vai pakalpojumiem, vai to cenas būs konkurētspējīgas, vai ir pieejams starta kapitāls, atbilstošas kvalifikācijas darbinieki un daudzi citi nosacījumi. Ja esi nolēmis kļūt uzņēmējs, tev vispirms ir jāapgūst biznesa ABC.
…