Darbojas kaķi (dārznieki, melderi, skroderi, nabaga bēdīgais runcītis), kaķu karaliene un karalis (bērni), Melnais kaķis (audzinātāja), Baltais kaķis (auklīte).
(Atveras priekškars.)
Skan mūzika no CD „Brīnumskapis”- „Baltais kaķis, Melnais kaķis”.
Uz skatuves guļ kaķi, Baltais kaķis lēnām staigā un katru nopaijā, pie egles sēž samiegojies Melnais kaķis, staipās, žāvājas, skanot mūzikai, pamazām iemieg. Bērni ritmā veic kustības guļus vai rāpus stāvoklī: pašūpojas, paveļas, paceļ ķepu, noglāsta draugu, piedziedājumā paslienas sēdus uz ceļiem un visi dzied kopā. Dziesmai beidzoties, visi aizmiguši uz skatuves, Melnais kaķis aizmidzis pie eglītes. Priekškars aizveras, skanot pēdējām taktīm.
Melnajam kaķim rādās sapnis: peles greznojas peļu ballei.
Skan Elisas dziedātā J. Andževa dziesma „Guli, kaķīti!” (Elisa. Guli, kaķīti!-youtube.com). Izskrien visas kaķu meitenes, vienā rokā peles maska ( uz kociņa, lai varētu pielikt pie sejas un, kad nepieciešams, viegli nolikt zemē, otrā rokā peles aste ar krāsainu pušķi galā).Meitenes dzied dziesmu, skatīdamās uz aizmigušo kaķi, rokā vicinot peļu asti, dziesmas sākumā tura peles masku pie sejas, vēlāk to noliek sev priekšā zemē, lai vieglāk dziedāt un kustēties. Lai skatītāji labāk saprastu, ka tas ir tikai kaķa sapnis, pa aizkara spraugu blakus vai virs kaķa var izlikt zīmējumu ar sapņa attēlu. Starpspēlē „peles” uzdanco īpaši jautru danci.)
Līdz ar dziesmas izskaņu „peles” aizskrien aiz priekškara, arī Melnais kaķis mostas, nošķurinās un neizpratnē skatās apkārt un uz skatītājiem.
…