SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Eksperimenta gaitā tika veiksmīgi iegūts sarkanvīns. Kā, redzams, raugs kas atradās termostatēšanā tikai trīs dienas ir bijis mazāk aktīvs nekā tas paraugs, kas atradies 5 dienas 21°C. Tas norāda to, ka raugs nebija paspējis līdz galam attīstīties (uzaugt), lai tālāk nodrošinātu fermentēšanu istabas temperatūrā.
Eksperimenta gaitā tika novērots, ka abos vīnogu paraugos fermentācija bija apstājusies, kas ir izskaidrojums ar to, ka tajā laikā telpas temperatūra bija noslīdējusi līdz 15° un zemāk grādiem. Toties veikala sulai tas nav traucējis. Tātad no tā var secināt, ka vīnogās ir vielas, kas aizkavē fermentācijas procesu.
Mājas vīna gatavošanas process ir diezgan vienkāršs, kuru var veikt ikviens mājās tikai ir jānodrošinās ar visiem nepieciešamajiem traukiem un temperatūras uzglabāšanu.
Salīdzinot veikala sulas fermentēšanu ar vīnogu fermentēšanu, pēc rezultātiem var redzēt, ka jau iepriekšs apstrādātas sulas ir labāks iznākums gan spirta daudzuma, gan kvalitātes.
Ar raugu S. Cerevisiae spirta iznākums ir lielāks nekā bez rauga, tomēr bez rauga sulas etilspirta koncentrācija ir vienlīdzvienāda ar vīnogām, kur tika izmantots raugs. Tas norāda, ka šis raugs nedaudz paātrina fermentēšanas procesu, bet protams rauga klātbūtnē tiek samazināta šķīdumā izveidoties nelabvēlīgām vielām.
Pielikumā, Nr.1., ir redzama teorētiski aprēķinātais spirta daudzums atkarībā no cukura refraktometra mērījumiem. Salīdzinot datus ar iegūto spirta daudzumu tie ir diezgan precīzi.
…