Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:290977
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

VI Darba analīze un secinājumi
Ja starpība starp ķermeņa un vides temperatūru ir maza, tad atdzišana norit lēnāk, bet, ja starpība starp ķermeņa un vides temperatūru ir liela, tad atdzišana norit ātrāk. Ūdens traukā ir atdzisis tad, kad tā temperatūra ir vienāda ar apkārtējās vides temperatūru. Šajā gadījumā tas būtu 19,5 OC.
Tā kā ūdenim ir saskare ne tikai ar gaisu, bet arī ar trauciņu, tad siltumapmaiņa notiek gan ar gaisu, gan plastmasas trauciņu. Intensīvāk siltumapmaiņa notiek ar trauciņu, jo plastmasa labi vada siltumu, bet gaiss ir slikts siltuma vadītājs, jo gāzveida vielās molekulas atrodas tālu viena no otras un to mijiedarbība ir mazāka, bet cietās vielās tā ir lielāka. Sākumā ūdens atdziest ātrāk, jo siltuma daudzums tiek atdots trauciņam, savukārt pēc tam trauciņam ir siltumapmaiņa ar gaisu.
Pirmajā gadījumā ūdens atdziest ātrāk, bet otrajā lēnāk, jo ūdeni no atdzišanas pasargā putuplasta trauciņš, kurš tāpat kā gaiss slikti vada siltumu, tāpēc siltuma zudums, ko ūdens zaudē, vienādā laika posmā pirmajā gadījumā būs lielāks, bet otrajā mazāks.
Atdzišanas līknei pēc Ņūtona likuma jābūt eksponentlīknei, kas parādīta otrajā grafikā. Salīdzinot ar šo ekponentlīkni, var secināt, ka līknes daļēji atbilst, ir nelielas nobīdes. Bet tās var būt radušās darba neprecizitātes dēļ un tāpēc, ka teorētiskais ne vienmēr sakrīt ar praktisko. Darba neprecizitāte šoreiz ir diezgan liela, jo skaitļi no termometra ir noteikti uz aci, tas nozīmē, ka tie nav precīzi.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −-1,80 €
Materiālu komplekts Nr. 1313810
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties