Secinājumi
Lai sasaistītu topogrāfisko karti ar aerofoto ainu, esot nepieciešami vismaz divi punkti. Es, veicot šo darbu, izvēlējos vismaz 10 punktus, lai karšu sapludināšana būtu pēc iespējas precīzāka.
Abu doto karšu vecumu starpība ir 12 gadi. Aerofoto aina ir 1978. gada, bet topogrāfiskā karte 1990. gada, lai gan šis nav ilgs laika periods, tas ir pietiekami ilgs, lai notiktu redzamas pārmaiņas dabā. Varu minēt dažādus piemērus, kā izcirtumi, kuros 1990. gada kartē jau vērojams mežs, un pretēji ir daudz jaunu izcirtumu. Dažās vietās vērojamas purva robežu izmaiņas, kur purvs, ir mainījis savu izplatību, kādai teritorijai pārpurvojoties, vai tieši pretēji – kāda teritorija no purva ir kļuvusi par jaunaudzi. Ļoti lielas izmaiņas ir redzamas gan pašos meliorācijas grāvjos, kuri ir apauguši ar krūmu puduriem, gan teritorijās, no kurām tie novada ūdeni. Izmantojamie ceļi ir tikuši uzlaboti, bet daudzas meža stigas ir šķietami aizaugušas.
Strādājot šo darbu, apguvu jaunas ArcGIS lietojuma iespējas un labāk apguvu rīku joslu izmantošanu.
Varu secināt, ka teritorijas apzināšanai labākais veids būtu dažādu kartogrāfisko materiālu aplūkošana, kā arī pāris parastu fotogrāfiju aplūkošana, lai saprastu patieso ainavas izskatu, kādu nevar iegūt tikai no kartēm vien.
…