Lai pēdējā vienādojumā palielinātu U2, saglabājot nemainīgu vienādojuma kreizo pusi, jāsamazina vijumu skaits tinumam w1. Izgatavotāji w1 samazina par tik, lai kļūdas tukšgaitā un pie nominālās slodzes būtu apmēram vienādas pēc lieluma, bet ar pretējām zīmēm. Leņķa kļūdu šī korekcija neizpaido.
Lai nodrošinātu spriegummainim uzdoto precizitātes klasi izmanto slodzes strāvas I`2 samazināšanas metodi, tā ir efektīva un praksē plaši pielietota.
Lai mazinātu leņķa kļūdu spriegummaiņa konstrukcijā ierīko kompensācijas tinumu, bet šis paņēmiens reti tiek izmantots.
Secinājumi
Veicot eksperimentālo daļu noskaidroju, ka daudzstieņu spriegummaiņi ir parocīgi tīkliem ar zemētu neitrāli. Tiem ir ievērojami lielākas nulsecības pretestības, kas ļauj samazināt zemesslēgums strāvas līdz līmenim, pie kura tikai ilgstošas īsslēguma iedarbības gadījumā rastos ievērojami bojājumi spriegummainim. Līdz ar to, trīsstieņu spriegummaiņi ir izdevīgāki tīklos ar izolētu neitrāli, jo tajos daudzstieņu konstrukcija radītu tikai liekus izdevumus uz serdes tērauda rēķina.
Ja trīsfāzu spriegummaini veido no trīs atsevišķiem vienfāzes spriegummaiņiem, tas strādā līdzīgi, līdz brīdim, kad parādās kādas fāzes pārrāvums. Līdz ar to gan primārajos tinumos gan sekundārajos rodas nesimetrija, jo tiem nav kopīgas serdes – magnētvada.
…