Kursa darbs Vides saderībā un riska analīzē tiek izstrādāts, lai noskaidrotu kāda notikuma iestāšanās varbūtību. Šis aprēķins var palīdzēt risināt konkrētu problēmu, jo dod ieskatu problēmas cēloņos, gan katra faktora nozīmībā.
Pētījumā tiek apskatīti dažādi iespējamie ierosinātājfaktori, kas ietekmē ražotā finiera brāķu skaitu, uzņēmumā „Kurzemes finieris”.
Visi pētījumam nepieciešamie dati ir iegūti no cilvēka kas strādā šajā uzņēmumā, bet par kopējo gadā saražoto finiera skaitu ņēmu no „Kurzemes finiera” mājas lapas, tas ir apmēram 800m3 mēnesī, gadā tātad apmēram 9600m3.
No iegūtajiem aprēķiniem secināju, ka faktori, kas visvairāk ietekmē finiera brāķu skaitu ir izejmateriāli, pēc aprēķinātās varbūtības 1,4*10-1,kā arī materiālu sagatavošana, kuram visbiežākais nevēlamais notikums ir temperatūras samazināšanās mērcējot koku, ko izraisa darbinieka nolaidība. Visbiežāk iemesls finiera brāķa skaitam ir kļūdainas tehnoloģijas dēļ, ko ietekmē ārējie apstākļi un iemesls visbiežāk tam ir darbinieka kļūda, jo izvēlēts nepareizs materiāls. Nozīmīgs faktors ir arī neuzmanība līmējot finieri.
Aprēķinātā varbūtība dotajam gadījumam ir 1,8*10-1, tātad no 9600 uztaisītiem finiera saplākšņiem būs 1728 brāķi. Manuprāt, tas ir tā ir pietiekami maza notikumu iestāšanās varbūtība ņemot vērā visus iespējamos ierosinātājfaktorus dotajam gadījumam.…