Dejas horeogrāfisko leksiku veido teciņpolkas, sīkās polkas, pievilcienpolkas, galoppolkas, gājiena, palēciena un galopa soļi, plaukstu, elkoņu, kāju sasitieni, gurnu un vaigu saskārieni. Dejai ir 16 gājieni, un tās pamatā ir pāru maiņa. Mūzikai sastāv no divām daļām, un muzikālais taktsmērs ir 2/4.
Deja domāta jauniešiem, to izpilda dzīvi un rotaļīgi, kā sadraudzības danci zaļumballē starp Latvijas reģioniem, tādēļ arī tautas tērpiem jābūt dažādiem.
Sākuma stāvoklis- dejotāji pa pāriem nostājas skatuves pēdējās kulisēs. Kreisajā pusē- 1.,2.,3.,4. pāris, labajā pusē- 5.,6.,7.,8. pāris. Skanot ievadam- 2. mūzikas daļai- dejotāji, dejojot apaļo polku slēgtajā plecu, vidukļa aptvērienā, izdejo 1. zīmējumu.
1.t. 1. pāris dejo apaļo polku līdz skatuves centram.
2.t. 5. pāris dejo apaļo polku līdz skatuves centram, un 1. pāris, izdejojot krustu laukuma centrā, sāk griezt apli skatuves labajā pusē pa DCV.
3.t. 2. pāris uzsāk deju, un 5. pāris, izdejojot krustu laukuma centrā, sāk griezt apli skatuves kreisajā pusē pret DCV.
4.t. 6. pāris uzsāk deju, un 2. pāris seko 1. pārim.
5.t. 3. pāris uzsāk deju, un 6. pāris seko 5. pārim.
6.t. 7. pāris uzsāk deju, un 3. pāris seko 2. pārim.
7.t. 4. pāris uzsāk deju, un 7. pāris seko 6. pārim.
8.t. 8. pāris uzsāk deju, neizdejojot krustu nostājas savā vietā, un 4. pāris seko 3. pārim, arī neizdejojot krustu nostājas sava vietā.…