Pieaugušo apmācības programma „Floristika”
Mērķauditorija: Visi attiecīgā pagasta iedzīvotāji.
Mērķis: Iemācīties veidot dažādas kompozīcijas un dekorus jebkuriem dzīves mirkļiem, teorētisko zināšanu apgūšana par ziedu kārtošanas mākslu.
Uzdevumi:
1. Sniegt gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par floristiku.
2. Ziedu kārtošanas praktiskā apguve, noteiktā laika posmā.
3. Sniegt teorētisko informāciju par instrumentiem;
4. Sniegt teorētisko informāciju par materiāliem ar ko jādarbojas.
5. Sniegt zināšanas par to kā pielietot floristi dažādās dzīves situācijās- kāzas, kristības, utt.
6. Materiālās bāzes izmantošana pielietošana.
Darba gaitas apraksts
Nodarbības notiek kultūras nama mazajā zālē, kas tiek īrēta. Telpa ir aprīkota ar visu nepieciešamo inventāru- krēsli galdi utt. Mēbeles var pārbīdīt kā nodarbībai ir vajadzīgs. Telpā var arī iekļūt cilvēki ar īpašām vajadzībām.
Darba grupa sastāv no 15 cilvēkiem. Grupa ir tā veidota, lai būtu efektīvāka informācijas nodošana apmācamajiem. Grupa ir sastādīta tā, lai grupas dalībniekiem ir daudz maz vienāds laiks, kad var tikties. Tikšanās laiks ir piemērots grupas dalībnieku iespējām – pēc darba dienas beigām. Vecuma sastāvs arī sadalīts pēc vecumgrupām šajā grupā darbojas 30- 40 gadiem.
Nodarbības ir organizētas lekcijas vai praktiskās nodarbības veidā. Nodarbības nav garas, ilgs vienu stundu, praktiskās nodarbības ilgst divas stundas. Nodarbības ir organizētas tik garas, jo o dalībnieki ir strādājoši cilvēki un ir noguruši pēc darba.
Nodarbības gaita: Pirms nodarbības vadītājs izdala kopētu materiālu, kurā ir visa teorētiskā informācija, kas tiks stāstīta nodarbībā. Nodarbības vadītājs izklāsta informāciju, stāsta praktiskus piemērus, rāda gatavus darbus un materiālus, no kā taisa darbs, prezentācijā tiek rādīta darba gaita.
Praktiskās nodarbības gaita: Grupas dalībnieki ņem līdzi dažādus materiālus, ko iepriekšējā nodarbībā vadītās ir norādījis, specifiskus materiālus nodrošina programma. Vadītājs pats taisa darbu un apmācāmie seko norādēm, ja kas neizdodas nodarbības vadītājs palīdz. Starpbrīžos grupas dalībnieki atpūšas pie kafijas pauzes.
Gala pasākums: Izstāde pagasta kultūras namā, kura būs apskatāma vienu nedēļu.
Izstādē tiks vērtēta skatītāju simpātija, kura saņems balvu. Gala izstādes vērtējums būs 15 % no kopējā gala vērtējuma.
Secinājumu:
1.Iegūtas gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas;
2. Savas kompetences un zināšanu celšana;
3. Sabiedriskās aktivitātes- izstāde;