Secinājumi
Šajā laboratorijās darba gaitā tika izveidots MPLS TE klienta savienojumus (virtuālais klienta tīkls) un izpētīta MPLS TE darbība.
Darbā tika apskatīta MPLS galvene un tās nozīme, tīklā izmantotie protokoli, traceroute komandas darbība MPLS un normālā tīklā, kā arī tika izpētīts,kāda informācija ir RSVP ziņojumos.
Tika secināts, ka katrai IP paketei tiek piešķirta speciāla iezīme. Pēc šīs iezīmes maršrutētāji pieņem lēmumu par paketes turpmāko pārraidi.
Salīdzinot traceroute utilītu, kurš darbojas tīklā ar un bez MPLS, liela uzmanība tika pievērsta tieši iezīmju izmantošanai pārraidē. Traceroute veic datu pārsūtīšanu līdz galamērķa tīkla mezglam, parādot informāciju starp visiem starpposma maršrutētajiem, caur kuriem dati tika pārsūtīti. Ja datu pārsūtīšanas laikā rodas problēmas, traceroute ļauj uzzināt, kurā posmā tās rodas. Tika arī aprakstīts MPLS piešķiršanas process. Abi procesi ir diezgan līdzīgi un balstās uz UDP un ICMP ziņojumu pārsūtīšanu starp tīkla mezgliem, kas tika realizēts ar dažādu TTL vērtību piešķiršanu un, neeksistējoša porta piešķiršanu UDP ziņojumam.
…