Secinājumi
Šajā darbā tika veikta esošas topoloģijas maršrutētāju konfigurācija izmantojot attālinātu serveri un telnet. Konfigurācija tika veikta atbilstoši BGP protokola standartiem, par to konfigurācijas pareizumu varēja pārliecināties izmantojot pingošanu un maršrutizācijas un BGP tabulas. Savukārt no iegūtā Wireshark faila mājās darbā tika apskatīti jautājumi par TCP, BGP OPEN, BGP UPSDATE ziņojumiem, kur un kā tiek iesaistīta ievadītā BGP neighbor parole un BGP un maršrutizācijas tabulas atšķirībām.
No darbā apskatītā punkta par BGP neighbor paroli, kura tiek pārsūtīta izmantojot TCP MD5 signature options ir skaidri redzams, ka šī parole nav apskatāma, jo ar iegūtu pakešu trafiku vien nepietiek, jo šī parole ir paslēpta algoritmā. Tad lai iegūtu šo paroli ir nepieciešamas padziļinātākas zināšanas šajā sakarā.
Par BGP popularitāti, manuprāt, ja tai tiek veikts kāds kaitējums vai mēģinājums to darīt ,tas rāda šīs tehnoloģijas/lietas popularitāti, ne vien tika minēts literatūras avotos, bet arī to varēja netiešā veidā izjust brīvlaika nedēļā, kad uz pāris stundām naktī praktiski visai Latvijai tikai pārtraukta interneta lietošanas iespējas vai arī ļoti traucētas, sakarā ar LIX servera „nobrukumu”, kura pamatā, tiek uzskatīts, bija BGP MITM uzbrukums. Kad tika apieti dažādi filtri tādā veidā ievadot maršrutētājos lielu daudzumu prefiksu jeb maršrutizācijas tabulu tādā veidā radot maršrutētāju pārslodzi.
…