Aizsargslēdža L atkabnim vispirms iestāda vēlamo nostrādes laiku sekundēs, pēc tamar slēdžiem regulē vajadzīgo skaitli, ko pieskaitot 0,4 iegūst vērtību un reizinot to ar nominālo strāvu, iegūst vērtību, par kādu palielināsies iestatījuma strāva.
Aizsargslēdžu S un I iestatīšanas ir vienādas, atšķiras tikai slēdža stāvoklis, kas norāda, ar kuru atkabni tiks veiktas operācijas, šeit dotie skaitļi norāda cik reizes palielinot nominālo strāvu, iegūsim vērtību, kas atbilstiestatījuma strāvai I2, vai I3.
Secinājumi
Elektroiekārtu aizsardzības izvēle ir delikāts process, kurā jāņem vērā tādi faktori, kā aplēses strāva, īslaicīgās pārslodzes strāva, jutība pret īsslēgumiem, to atslēgšanās spēja un savstarpējā selektivitāte. Aizsardzības elementu parametrus nsaka izmērot cilpas fāze-nulle pretestību un īsslēguma strāvu. Selektivitāti nosaka pēc selektivitātes kartes.
Laikstrāvas raksturlīkne tika uzņemta S202 Z1 aizsargslēdzim, kurš vājstrāvas ieriču aizsardzībai. Uzņemtā līkne praktiski nesakrīt ar ražotāja uzdoto katalogā un nostrāde ir daudz ātrāka, kas var būt sistīta ar aizsargslēdža mehānisma uzsilšanu.
Apstākļos, kad elektroiekārtas izolācijas bojājums var apdraudēt cilvēka drošību izmanto noplūdes aizsargslēdžus, tie ir ar lielu jūtību un nostrādā pie vismazākās strāvas nesimetrijas.
…