TEHNOLOĢISKAIS PROCESS
Izgatavojot bufeti, pārsvarā es izmantoju 30 mm biezus 1. šķiras priedes dēļus, kuru mitrums nepārsniedz 8%. Protams, ir ari biezāki dēļi. Esmu izvēlējies tangenciālā griezumā zāģētos priedes koksnes dēļus, jo šajā griezumā koksnes tekstūra ir daudz skaistāka.
Pirmais, ko es sāku darīt, lai izgatavotu bufeti, ir tas, ka es aizeju uz noliktavu un izmeklēju 0,267 kubus priedes dēļus, ņemu tos, kuriem ir mazāk zaru. Tad es tos novērtēju, sašķiroju, kurus garināšu garākus, kurus īsākus.
Tad es tos visus sagarinu. Tos dēļus, no kuriem taps īsas sagataves, es garinu tā, lai garumā tie būtu pa vairākiem kopā, jo tad ir vieglāk ar tiem veikt nākošās operācijas.
Tad ir jāsāk dēļi platumot. Tāpat kā garinot, arī platumojot es sagataves atstāju ar virsmēriem.
Nākošā operācija ir bāzes malas iegūšana. Aiznesu sagarumotās sagataves pie taisnošanas ēvelmašīnas un noēvelēju to platās malas, turklāt, katrai sagatavei tikai vienu plato malu.
Bāzes malas iegūšanai seko leņķa malas iegūšana, ko veic pie tās pašas ēvelmašīnas. Noēvelēto bāzes malu balsta pret atduru, kas atrodas perpendikulāri ēvelnaža asij, un ēvelē, kamēr 1 šaurā un 1 platā sagataves mala veido taisnu - 90 grādu leņķi.
…