-
Koplīguma paraugs
VII. ATVAĻINĀJUMI UN BRĪVAS DIENAS
7.1. Pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem katru gadu tiek piešķirts ikgadējais apmaksātais atvaļinājums attiecīgi uz 8 vai 4 kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas.
7.2. Ja tehniskais darbinieks kā papildu darbu veic pedagoga pienākumus, viņam tiek piešķirts 8 kalendāra nedēļu atvaļinājums, taču par ilgākā atvaļinājuma daļu izmaksā tikai to vidējo izpeļņu, kas nopelnīta pedagoga darbā (Atlīdzības likuma 2.panta 8.daļa).
7.3. Ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir katru gadu noteiktā laikā saskaņā ar atvaļinājumu grafiku, ko sastāda DARBA DEVĒJS pēc konsultēšanās ar ARODBIEDRĪBU. Ar atvaļinājumu grafiku iepazīstināmi visi darbinieki, un tam jābūt pieejamam ikvienas darbiniekam.
7.4. DARBA DEVĒJAM ir pienākums, piešķirot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes.
7.5. Darbiniekiem obligāti piešķirams apmaksāts papildatvaļinājums šādos gadījumos:
7.5.1. darbiniekiem, kuriem ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas;
7.5.2. darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar īpašu risku – ne mazāk kā trīs darba dienas.
7.6. Pedagogiem var piešķirt apmaksātu papildatvaļinājumu šādos gadījumos:
7.6.1. darba pienākumu izpilde visās jomās pārsniedz amatam izvirzītās prasības – 5 darba dienas;
7.6.2. par ilggadēju un nevainojamu darbu – 4 darba dienas;
7.6.3. par darbu nedēļas atpūtas dienās – 3 darba dienas.
…
1.1. Darba koplīgums ir juridisks dokuments, noslēgts rakstveidā, kura noteikumi attiecas uz DARBA DEVĒJU un visiem iestādes darbiniekiem, ar mērķi veidot pozitīvu darba vidi un regulēt darba tiesisko attiecību saturu, ievērojot uzticības, saprašanās un atklātības principu, it īpaši nosakot darba samaksas un darba aizsardzības organizāciju, darba tiesisko attiecību nodibināšanu un izbeigšanu, darbinieku kvalifikācijas celšanu, kā arī darba kārtības, darbinieku sociālās aizsardzības un citus ar darba tiesiskajām attiecībām saistītus jautājumus, un nosaka savstarpējās tiesības un pienākumus. 1.2. DARBA DEVĒJS atzīst Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību un LIZDA (iestādes nosaukums) arodorganizāciju kā darbinieku juridisko pārstāvi, lemjot darba koplīgumā paredzētos jautājumus, kā arī piedaloties kolektīvajās sarunās. 1.3. Darba koplīgums stājas spēkā ar tā apstiprināšanu darbinieku kopsapulcē. Ja darbinieku arodbiedrība pārstāv vismaz 50 procentus iestādē strādājošo darbinieku, darba koplīgums stājas spēkā tā noslēgšanas dienā. 1.4. PUSES vienojas, ka darba koplīguma darbības laikā DARBA DEVĒJS atturas no pasākumiem, kas pretēji normatīvajiem aktiem un esošajam darba koplīgumam pasliktina darbinieku tiesisko stāvokli, savukārt ARODBIEDRĪBA neizvirza DARBA DEVĒJAM jaunas prasības par jautājumiem, kas iekļauti darba koplīgumā. 1.5. Darba līgumā darbinieks un darba devējs var atkāpties no darba koplīguma noteikumiem tikai tad, ja attiecīgie darba līguma noteikumi darbiniekam ir labvēlīgāki. 1.6. Darba koplīguma noteikumus tā spēkā esamības laikā PUSES groza tikai gadījumā, ja saņemti priekšlikumi ARODBIEDRĪBAS vai DARBA DEVĒJA izveidotā komisijā, PUSĒM savstarpēji vienojoties.
- Darba līguma paraugs ar sekretāri
- Konstitucionālās sūdzības paraugs
- Koplīguma paraugs
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Darba līguma paraugs ar sekretāri
Paraugs augstskolai2
Novērtēts! -
Konstitucionālās sūdzības paraugs
Paraugs augstskolai2
-
Pagasttiesā apstiprināmas pilnvaras paraugs
Paraugs augstskolai1
Novērtēts! -
Automašīnas pirkuma līguma paraugs
Paraugs augstskolai2
Novērtēts! -
Protokola paraugs
Paraugs augstskolai2