Savukārt 20.panta 4.daļas nosaka „(4) Par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus un līdzekļus, noziedzīga nodarījuma pēdas vai noziedzīgā kārtā iegūtos priekšmetus vai arī iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus.”, saskaņā ar šo normu G.G. būtu uzskatāms par nozieguma atbalstītāju un atbilstoši tam saucams pie kriminālatbildības, jo viņš nebūtu tieši piedalījies nozieguma veikšanā, bet gan novērsis iespējamos šķēršļus – brīdinātu par personām, kas varētu iztraucēt nozieguma izdarīšanu.
4.uzdevums
2004.gada 1.februārī M.Ā. tika notiesāts pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas ar brīvības atņemšanu uz 3 gadiem atņemot transporta vadītāja tiesības uz 2 gadiem, ņemot vērā, ka soda termiņā tika ieskaitīts laiks, ko M.Ā. bija pavadījis apcietinājuma viņš no brīvības atņemšanas iestādes tika atbrīvots 2007.gada 5.janvārī.
Kad M.A. varēs uzskatīt par nesodītu?
Šajā gadījumā jāvadās no Krimināllikuma 63.panta Sodāmības dzēšana un noņemšana. Šī panta 3.daļas 5.punktā noteikts, ka par nesodītām atzīstamas: „5) pēc diviem gadiem — personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ne ilgāku par trim gadiem;”. Saskaņā ar šo punktu M.A. varēs uzskatīt par nesodītu no 2010.gada 5.janvāra.
…