Secinājumi
Studiju darba aprēķināšanai tika izmantotas vairākas metodes - stāvokļa mainīga metode (SSM), Laplasa transformācija (LT) un kompozīcijas rēķini, kā ari tika izmantota PSpice ķēdes modelēšana, lai pārliecinātos par rezultātu precizitāti.
Stāvokļa mainīgā metodei tika sastādīti diferenciālvienādojumi ar dotajā ķēdē esošajiem stāvokļa mainīgajiem – spoles strāvām un kondensatoru spriegumiem. Vienādojuma risināšanai tika izmantota Matlab funkcija ode23().
Laplasa transformācijai tika sastādīta operatoru ķēde, atrasts tās pārvades koeficientu K(s) un uzzīmēts ienākoša signāla attēls. Iepriekš aprēķinātajiem polinomiem ar Matlab funkciju residue() tika iegūti rezīdiji un poli.
Kompozīcijas rēķiniem izmantojot kompozīcijas īpašību ar Matlab funkciju conv() tika aprēķināts izejas spriegums.
Tad ar vairākiem paņēmieniem tika iegūtas pārvades funkcijas raksturlīknes, ķēdes vienības leciena un impulsa reakcijas. Lai pārbaudītu iegūtos rezultātus tika veikta ķēdes modulācija ar PSpice.
Pēc iegūtajiem rezultātiem var redzēt, ka ar visām iepriekš nosauktajām metodēm, iegūtie rezultāti sakrīt, pēc tā var secināt, ka aprēķini veikti pareizi.
…