Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:634050
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.05.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

5. Diskusija:
Elektromiogrāfija (EMG) ir skeleta muskuļa bioelektriskās aktivitātes pieraksts, jeb skeleta muskulatūras elektrisko potenciālu reģistrēšana ar speciālu aparātu - elektromiogrāfu. EMG pierakstei izmanto divu veidu elektrodus – ādas un adatveida elektrodus, kurus iedur muskulī. EMG līknē (skat. Pielikumus) atspoguļojas kustības vienību jeb nervu un muskuļu biopotenciālu svārstības. Miera stāvoklī veselam cilvēkam ar ādas elektrodiem reģistrētā elektromiogrāfijā vērojamas retas, nelielas svārstības, bet muskuļa darbības laikā – biežas (100 – 200 reižu sekundē), neregulāras, dažādas amplitūdas, formas un ilguma svārstības.
Atkarībā no nervu un muskuļu bojājuma vietas un pakāpes, ja tāds ir, EMG dažādi mainās bioelektrisko potenciālu svārstību sakārtojums, biežums un amplitūda.
Elektromiogrāfiju plaši izmanto dažādu slimību (neiroloģiskas, ortopēdiskas u.c.) radītu kustību traucējumu izmeklēšanā. EMG izmanto arī muskuļu tonusa regulācijas pētījumos.
Laboratorijas darba laikā novietojām elektrodus uz ādas virs m. palmaris longus. Šajā gadījumā tiek reģistrēta vismaz vienas motorās vienības (viena motoneirona un tā intervētās muskuļu šķiedras) visu šķiedru darbības potenciālu algebriskā summa, taču vienas motorās vienības visas šķiedras neuzbudinās vienlaicīgi (virsmas EMG).
EMG svārstību amplitūda palielinās, kad muskulim tiek palielināta slodze.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties