Secinājumi
Pildot laboratorijas darbu, es pirmo reizi sastopos ar CASE rīku – PowerDesigner. Darboties ar to nebija grūti, jo man palīdzēja mans modelis, kuru es iepriekš uzskicēju uz papīra. Dažas reizes loģisko modeli vajadzēja pārtaisīt kļūdu dēļ.
Manuprāt, rezultāts gandrīz pilnībā atbilst izvirzītajiem mērķiem. Viss strādā tā, ka es gribēju to redzēt sākumā.
Darba gaitā man izdevās no nulles uztaisīt datu bāzi ar CASE rīka palīdzību un pārbaudīt to, pastrādājot ar Microsoft Access. Es izpildīju visus uzdevumus, izņemot vienu par Merisēm. Bet, ja es pareizi sapratu, strādājot ar PowerDesigner 16.1, izpildīt to nebija iespējas, tā kā projektēšana sākas ar loģisko modeli, nevis ar konceptuālo. Tomēr galu galā šī problēma neatspoguļojas rezultātā, jo asociācijas tiek aizvietotas ar atsaucēm vai tabulām fiziskā modeļa ģenerēšanas brīdī.
Man arī izdodas uztaisīt 1:1, 1:N, N:M un unāro saites. Izdarīt to nebija grūti, tomēr vajadzēja labi padomāt par ierobežojumiem un saitēm starp realitātēm. Darba gaitā centējos turēt galvā, ka vienmēr ir tādi atribūti, bez kuriem datu bāze var zaudēt jēgu.
Darba gaitā parādījās daudz mazo problēmu, kurus es atrisināju un biju ieguvis pieredzi.
Man izdodas realizēt mantošanu. Bet mana ideja bija tāda, ka līdzjutējs var būt vai ziedotājs vai kluba biedrs, bet ne vienlaicīgi. Tomēr Access ļāva pievienot abās tabulās. Šo problēmu man neizdodas atrisināt.
…