-
Būvmateriāli
7. Plastmasas, to izejvielas un fizikāli - ķīmiskās īpašības.
Par plastmasām sauc materiālus, kuri ir plastiski noteiktos ražošanas etapos un kuru svarīgākā sastāvdaļa ir sintētiskās sveķveida augstmolekulārās vielas – polimēri. Plastmasas izgatavo no polimēriem –dabiskiem vai mākslīgiem. Pārstrādes procesā tās iegūst vajadzīgo formu un stabili saglabā to Plastmasas ir samērā jauni materiāli to tehnoloģija un lietošana attīstās un paplašinās. To lietošana būvniecībā palīdz samazināt celtniecības izmaksas un dažādu krāsaino un melno metālu un kokmateriālu patēriņa samazināšanu.
Plastmasu galvenie komponenti: polimēri(saistvielas),pildvielas, plastifikatori, cietinātāji krāsvielas un stabilizatori. Plastmasas var atliet formās, presēt, štancēt, atmiekšķēt un izspiest caur veiduzgali.
Plastmasu porainība, izņemot speciāli izgatavotos siltumizolācijas porainos izstrādājumus, ļoti maza. Plastmasas stiprība ir liela. Plastmasu ar pulverveida pildvielu spiedes robežstiprība ir 1000-1500kg/cm2, stikla plastikātu stiepes un spiedes robežstiprība dažreiz sasniedz 3500kg/cm2. Ūdens uzsūktspēju daudzām plastmasām ir ļoti maza. Visbiežāk tā ir procenta desmitdaļās. Ūdensizturība, kā arī izturība pret sāļu, skābju un sārmu šķīdumiem un dažādām skābām gāzēm lielākajai daļai plastmasu ir ievērojama. Plastmasai ir neliels siltumvadītspējas koeficients – var pieņemt tādu pašu kā koksnei. Elektrovadītspēja ir neliela. Nelielā termo izturība(70...200c )Salīdzinājumā ar stiklu un keramiku tām ir maza virsmas cietība .Tām raksturīga arī paaugstināta plūstamība :pat nelielu slodžu iedarbībā sākas plastmasu tecēšana Vairāku plastmasu būtisks trūkums ir paātrināta novecošna –virsma tumšojās un spontāni plastmasas sairst.
…
1.Betonu veidi un klasifikācija. Pēc kādām pazīmēm klasificē betonus? 2.Koksnes uzbūve makrostruktūrā. 3.Koksnes mitrums. Koksnes kaltēšana. Kādā stāvoklī ūdens (mitrums) sastopams koksnē? 4.Neorganiskas izcelsmes siltumizolācijas materiāli un izstrādājumi. Kādas izejvielas izmanto šo iastrādājumu ražošanas procesā? 5.Apdares un akustiskās fibrolīta plātnes. Ar ko tās atšķiras no parastā fibrolīta. 5. Bitumena marķēšanas principi galvenās īpašības. 7. Plastmasas, to izejvielas un fizikāli - ķīmiskās īpašības. 8. Silikona krāsas un to izmantošana būvniecībā. Uzdevumi: 1.Smagā betona sastāvs pēc tilpuma ir 1:2,5:3,1 pie ūdens- cementa attiecības 0,45. Noteikt izejmateriālu patēriņu (pēc masas) 135m3 betona izgatavošanai, ja cementa patēriņš ir 390kg/m3, bet smilšu un oļu tilpummasa bērumā attiecīgi ir 1550kg/m3 un 1460kg/m3. Cementa uzbērtā tilpummasa ir 1150kg/m3. 2. Noteikt optimālas struktūras asfaltbetona, kura bitumena – pildvielu attiecība (B/P) ir 0,8, robežstiprību spiedē, ja zināms, ka tā izgatavošanai izmantotās asfalta saistvielas robežstiprība spiedē tādā paša slogošanas ātruma R ir 12MPa. Pildvielas rādītājs n=0,88 3. Ozola koksnes standartparauga spiedes stiprība šķiedru virzienā ir 37,1 MPa. Tā masa ir 8,76g. Noteikt koksnes mitrumu, ja zināms, ka izžāvēta parauga masa bija 7g, kā arī ozola koknes iespējamo stiprību ar mitruma saturu 12%.
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Laboratorijas darbu paraugi. Cietes folijas gatavošana
Paraugs vidusskolai4
-
Bīstamās ķīmiskās vielas un produkti - laboratorijas darbs
Paraugs vidusskolai2
-
Tīrīšanas un dezinfekcijas plāns
Paraugs vidusskolai2
TOP 500 -
Dzeramā ūdens īpatnējas elektrovadītspējas konduktometriska noteikšana
Paraugs vidusskolai1
-
Benzoskābes kristalizācija
Paraugs vidusskolai1