Rezultātu analīze un izvērtēšana
Pēc rezultātiem redzams, ka pulss dinamiskās slodzes ietekmē ir lielāks nekā statiskās slodzes laikā, savukārt asinsspiediens krasi nemainījās. 1. skolēns ir sportists un pēc rezultātiem var redzēt, ka amplitūdas pirms slodzes un pēc slodzes nav krasi mainījušās, jo skolēns ir pieradis pie fiziskās slodzes. Toties 3. skolēns neuztur sportiski aktīvu dzīves veidu un turklāt eksperimenta laikā bija pakļauts stresam, tātad pēc rezultātiem redzams, ka pulsa amplitūdas ir ļoti lielas (no 79 uz 157). Asinsspiediens visvairāk izmainījās dinamiskās slodzes ietekmē. Pētnieciskais darbs būtu veiksmīgāks, ja tiktu veikta plašāka pētniecība, ar, piemēram, 100 cilvēkiem, tad labāk varētu analizēt datus.
Secinājumi
Izvirzītā hipotēze ir apstiprinājusies. Fiziskās slodzes ietekmē muskuļiem ir vairāk nepieciešams skābeklis nekā parasti, tā ietekmē asinsvadu – aortas loka un citu artēriju sienas tiek uztverti CO2 koncentrācijas palielināšanās asinīs, tā rezultātā paātrinās sirdsdarbība.
Asinsspiediena un pulsa izmaiņas var ietekmēt blakus faktori, kā, piemēram, veselības stāvoklis, cilvēka ķermeņa uzbūve (svars, augums), fiziskās īpašības, trenētība, stress, u.c.
…