Secinājumi
Šajā darbā tika noteikts Ampēra spēks atkarībā no strāvas stipruma vadā, vada garuma un leņķa starp magnētiskā lauka virziena un vadu. Darbs veikts sekmīgi un iegūtie rezultāti ir ticami. Uz to norāda iegūto grafiku slīpuma koeficients un tam atbilstošā regresijas analīze, kas uzrāda ļoti nelielus kļūdu intervālus. Visi grafiki ir izteikti lineāri, lai gan norādītajos kļūdu intervālos, kuru izmēri ir vietām mazāki par konkrētā mērījuma simbolu, visi punkti uz aproksimētās taisnes neatrodas.
Uzskatāmības nolūkos tika arī aprēķināta teorētiskā Ampēra spēka vērtība no dotajiem lielumiem, apskatot tabulas 1.-3. var redzēt, ka kļūdu intervālos lielumi sakrīt. Arī teorētiskās Ampēra spēka vērtības atkarībā no strāvas stipruma un vada garuma ir attēlotas grafiski, šie grafiki – 4. un 5. – ir pievienoti pielikumā, kā arī pielikumā ir atrodami visu grafiku regresijas analīžu rezultāti.
Eksperimentāli noteiktā Ampēra spēka vērtības kļūda ir atkarīga tikai no svaru precizitātes, lai gan šajā darbā tika izmantots uz svariem norādītais kļūdas lielums, uzskatu, ka praktiski tas ir lielāks. Tā kā visas ΔFA vērtības tiecās uz vienu konkrētu, tad atsevišķa kolona netika ieviesta. Darbā sistemātisko kļūdu varētu radīt apstāklis, ja kontūrs magnētiskajā laukā ir ievietots ieslīpi, tas ir, neveido taisnu leņķi ar magnētiskā lauka līnijām, bet ņemot vērā, ka aprēķinātās vērtības tiecās uz teorētiskajām, tad pieņemu, ka šāda kļūda darbā nav pieļauta. Otrs apstāklis, kas var ietekmēt rezultātus, ir magnētiskā lauka homogenitāte.
Precīzākiem darba rezultātiem, būtu nepieciešams uzdot precīzāku kļūdu svariem, jo to rādījumi nosaka visus rezultātus, telpas svārstības vai ārējās vibrācijas var ietekmēt nolasījumus no svariem. Uzsākot katru mērījumu, tika pieskatīts, lai pie 0 ampēru strāvas netiktu uzrādīts atšķirīgs svars no magnētiskā turētāja ar magnētu svara.
…