Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:694002
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

I gadu tūkstotī pirms mūsu ēras Persijas teritorijā dzīvoja mīdiešu ciltis, kuras bija radniecīgas skifiem. Šo cilšu valoda piederēja pie indoeiropiešu valodu saimes. Pirmā gadu tūkstoša vidū pirms mūsu ēras persiešu valdnieki no Ahemenīdu dinastijas, starp kuriem visslavenākie bija Dārijs un Kserks, pakļaujot sev neskaitāmas senās pasaules tautas, izveidoja milzīgu valsti. Persija bija un arī tagad, protams, ir zeme ar ļoti sarežģītu un kontrastainu klimatu – šeit ir plaukstošas oāzes, tuksneši, stepes, skarbas plakankalnes. Milzīgās teritorijas ar ļoti atšķirīgajiem dabas apstākļiem, kuras apdzīvoja un pārvaldīja persieši, radīja ļoti dažādu un atšķirīgu sadzīves kultūru – varbūt, šādu daudznacionālu valsti var salīdzināt ar mutuļojošu straumi, kurā kūsā sarežģīta, pretrunīga, bet tai pašā laikā nacionāli, garīgi un politiski daudzveidīga dzīve. Īpatnēji, ka tieši uz šāda ļoti raiba kultūras un tātad arī reliģiskās izpratnes fona samērā īsā laika sprīdī varēja rasties milzīgu valsti vienojoša ticības mācība. Par salīdzinājumu šeit var pieminēt senos ebrejus, kuriem vienotas ticības ieviešanai tikai vienas tautas ietvaros bija nepieciešami vairāki gadsimti.
Kaut gan visticamāk zoroastrisms ir neaptverami sens, jo daži tā elementi ir pat attiecināmi uz indoeiropiešu laikmetu1, pēc tradīcijas uzskata, ka šī seno persiešu reliģiskā mācība radusies Persijā ( mūsdienu Irāna…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1147833
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties