23. Kāda nozīme ir plānošanas un arhitektūras uzdevumam?
Tehniskie noteikumi ( pieslēgsanās inženierkomunikācijām vai to šķērsošana) Īpašie noteikumi izstrāde. Pievadceļi. Ekas novietojums. Būves funkcijas , formas noteikšana
Projektēšanas uzdevums ir būvprojektēšanas līguma neatņemama sastāvdaļa, ko sastāda un paraksta pasūtītājs un projektētājs.
Projektēšanas uzdevumā norāda projektējamās būves galvenās funkcijas un parametrus, teritorijas plānojuma un inženierkomunikāciju projektēšanas prasības, kā arī to, cik būvprojektēšanas stadijās izstrādājams būvprojekts. Ja nepieciešams, norādāmi īpašie nosacījumi (piemēram, vēlamās būvkonstrukcijas un materiāli, tehnoloģija). Ja būvi nojauc, projektēšanas uzdevumā norāda prasības nojaukšanas darbu projektam.
Projektēšanas uzdevuma prasības, būvprojekta stadiju skaitu un sastāvu būvēm, kurām Ministru kabinets noteicis īpašu būvniecības procesa kārtību saskaņā ar Būvniecības likuma 6.pantu, nosaka atbilstoši būvnoteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas regulē būvniecību.
24. Kādas darbības ietilpst būvprojektēšanas sagatavošanas fāzē?
Būvniecības iecere
Būvniecības pieteikums
Būvvaldes atzinums
Inzenierģeologiskā izpēte
Plānošanas un arhitektūras uzdevums
Projektēšanas uzdevums (Līgums)
Lai uzsāktu būvprojektēšanu, nepieciešami šādi dokumenti:
- situācijas plāns mērogā M 1:2000 — 1:10000;
- zemes gabala topogrāfiskais plāns mērogā M 1:500 — 1:1000;
- būves inventarizācijas lieta, ja būvprojektu izstrādā esošai būvei;
- plānošanas un arhitektūras uzdevums;
- citi būvprojektēšanai nepieciešamie dokumenti, ja to nosaka Ministru kabineta noteikumi, kas izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma 6.pantu.
25. Kas ir būvprojektēšanas dokumenti (sastāvs)?
…