Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:322778
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Xeroderma pigmentosum vispārīgs raksturojums    3
2.  Patoloģiskā fizioloģija    4
3.  Diagnostika    5
4.  Diferenciāldiagnoze    8
5.  Ārstēšanas iespējas    10
  Izmantotās literatūras saraksts    12
Darba fragmentsAizvērt

5. Ārstēšanas iespējas
Ārstēšanas iespējas galvenokārt balstās uz pacienta izglītošanu, pacienta ādas aizsardzību no tiešiem saules stariem un malignu veidojumu agrīnu diagnostiku.
Aizsardzība no saules stariem. Lai izsargātos no saules staru iedarbības ir, jālieto aizsarglīdzekļi pret iedegumu. Slimniekiem, kas slimo ar xeroderma pigmentosum ir ar šādiem līdzekļiem ir jāpārklāj visas ķermeņa vietas, kas tiek pakļautas saules staru iedarbībai. Ir divu veidu aizsarglīdzekļi – fizikālie un ķīmiskie. Fizikālie līdzekļi satur lielas daļiņas (tādas kā titāna dioksīds, cinka oksīds, talks un kaolīns) no kurām tiek atstaroti UV stari un infrasarkanie stari. Ķīmiskie aizsarglīdzekļi satur paraaminobenzoskābi (PABA), benzofēnus, avobenzonu u.c. sastāvdaļas, kas absorbē UV starus. Neatkarīgi no tā kādi aizsarglīdzekļi pret iedegumu tiek lietoti – ķīmiskie vai fizikālie, to efektivitāte tiek izteikta SPF (sun protection factor – saules aizsardzības faktors no angļ. val.). SPF norāda minimālo UV staru daudzumu, kas nepieciešami, lai izraisītu eritematozu reakciju, tātad, jo lielāka SPF vērtība, jo labāka aizsardzība no saules stariem. Parasti tiek rekomendēti līdzekļi ar SPF 15 vai vēl lielāku SPF vērtību.
Perorāli lietojamie retinoīdi. Pacientiem, kuriem ir konstatēta xeroderma pigmentosum, lietojot retinoīdus tiek samazināts ādas vēža risks. Šāda veida terapija ir limitēta sakarā ar neatgriezenisku saišu un cīpslu kalcifikāciju.
Ķīmijterapija ar 5-fluorouracilu. 5-fluorouracils ir derīgs aktīniskajai keratozei. Giannotti et al gadījuma analīzes aprakstā ieteica ķirurģiskas ārstēšanas vietā izmantot imikvimodu un acitretīnu. Tika izrakstīts imikvimoda 5% krēms, ko aplicēja 3 reizes nedēļā, kombinējot to ar perorālu acitretīna lietošanu (20 mg/d), turpinot šādu terapiju 4-6 neēļas. Netika novēroti nevēlami blakusefekti un audzējs pārgāja remisiā un netika konstatēts vizītē pēc 6 mēnešiem.
DNS labošanas inducēšana. DNS labošanas inducēšanu var veikt nogādājot DNS labošanas enzīmu ādā, ko var panākt ar speciāli izstrādātām liposomām. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties