Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:451097
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.09.2024.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Pētāmās problēmas formulējums un datu apraksts
1) Izvēlēties kādu ekonomikā aktuālu teorētisku modeli (šobrīd – viena faktora). Ievadā (īsi!) pārlieciniet lasītāju, kāpēc šīs tēmas izpēte aktuāla vai interesanta.

Ikvienai personai ir svarīgi, lai valstī esošā tiesu sistēma spētu nodrošināt tiesisku un efektīvu konfliktu risināšanu starp iesaistītajām pusēm. Palielinoties iesniegto lietu skaitam tiesā, tās var netikt galā ar visu apjomu, piemēram, darbinieku trūkuma dēļ, un kādas no lietām nemaz neizskatīt vai tiesvedību apturēt, vai izskatīt to pārāk ilgi. Tādēļ, manuprāt, ir svarīgi noskaidrot vai ir kāda sakarība starp saņemto tieslietu skaitu un neizskatīto tieslietu skaitu, un cik lielā mērā tie viens otru ietekmē.
2) Īsumā aprakstiet ekonomikas teorētisko modeli, uz kuru balstīsiet savu empīrisko pētījumu. Aprakstiet, kādi dati būtu jāņem/ kādi ir pieejami. Komentēt, kāda sakarība saista izvēlētos datus (saskaņā ar ekonomikas teorijas likumiem un pēc Jūsu priekšstatiem).
Empīriskā pētījuma pamatā būs vienfaktora regresijas modeļa analīze makroeokonomikas līmenī Latvijā. Viens no teorētiskā modeļa pamatiem varētu būt „Tiesu ekonomikas” (Court Economics) un „Resursu izsīkuma” (Resource depletion) teorijas. Tiesu ekonomikas teorija pēta tiesu sistēmas darbību no ekonomiskā viedokļa, tas ir, tā pēta tiesu procesa efektivitāti un resursu izmantošanu. Savukārt, resursu izsīkuma teorija/modelis paredz, ka palielinoties darba slodzei tiesu sistēmā, resursi izsīkst, kas noved pie neizskatīto lietu skaita pieauguma.…

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties