Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:665169
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Viduslaiki ir laika posms, ko pieņemts datēt ar 476. gadu vai ar 337. gadu, kas ir pirmā kristīgā imperatora Konstantīna nāves gads. Par viduslaiku beigu gadu uzskata 1453. gadu, kad tiek sagrauta Bizantijas impērija vai 1492. gadu, kad Kolumbs atklāj Ameriku. Jebkurā gadījumā, viduslaiki ir visai ilgs laika posms, kas aptver aptuveni tūkstoš gadu. Turklāt šim laikam raksturīga vārda saistība ar skaņu, jo lielākā daļa cilvēku visu informāciju, kas līdz tiem nonāca, bija spiesti uztver to tieši ar ausīm, nevis ar redzi, jo vispārējā izglītība tajā laikā bija kas nezināms un tādu, kas spēja lasit un uztvert lasīto, nebija daudz.
Sākotnēji nepastāv mūzika, kas būtu šķirta no baznīcas, jo viduslaiki ir laika psoms, kad baznīca spēcīgi ietekmē gandrīz katru cilvēka dzīves sfēru. Kristīgās mūzikas pirmsākumi meklējami ebreju sinagogālajos dziedājumos (Tuvajos Austrumos). Baznīca pārņem pašu vienkāršāko mūzikas daļu, jo sākumā kristīgā ticiba bijas nelegāla un līdz 5. gs. dievkalpojumos aizliegts lietot mūzikas instrumentus, iztiek tikai ar dziedāšanu, kas sākumā ir vienbalsīga, vēlāk tiek nolemts, ka par “baznīcas instrumentu” uzskatāmas ērģeles. Viens no iemesliem, kāpēc runājot par viduslaiku mūziku, parasti tiek pieminēta tieši baznīcas mūzika un par to ir visvairāk informācijas, ir tas, ka tieši baznīcai piederīgie bija pietiekoši izglītoti, lai spētu notis pierakstīt nošu rakstā, kas visu viduslaiku gaita pilnveidojās, tāpēc līdz mūsu dienām saglabājušies pamatā garīgās mūzikas pieraksti.
Viduslaikos tiek izmantoti vairāki instrumenti, kas mūsdienās vairs netiek lietoti, piemēram, lauta – instruments, kas līdzīgs mandolīnai; viola – vijoles priekštece; bet tāpat sastopami instrumenti, kas pārdzīvojuši laiku un tiek spēlēti mūsdienās – ģitāra, arfa, ērģeles (bet vēl ar 8-15 stabulēm), flautas, stabules un dažādi sitamie instrumenti.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1188160
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties