Pozitīvs ir fakts, ka 2015. gada nogalē VVD sadarbībā ar VARAM sagatavoja koncepciju Projekta dalīšanai posmos un iesniedza EK Projekta grozījumus. 07.06.2016. tika saņemts pozitīvs EK lēmums, kas ļauj turpināt Projekta īstenošanu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda ietvaros, kas nozīmē, ka Eiropas Savienības līdzfinansējums zaudēts, vismaz pagaidām, netiks.
Kamēr sanācijas darbi ir pārtraukti, tika pieņemts lēmums pār dienvidu gudrona dīķa virsmu ieklāt īpašu ūdensnecaurlaidīgu plēvi, kas nepieļaus nokrišņu ūdens sajaukšanos ar dīķī palikušo piesārņojumu.
Saskaņā ar Valsts vides dienestā pieejamo informāciju, uz šo brīdī no kopējā apjoma ir ekskavētas aptuveni 30 000 tonnas ķīmisko atkritumu un priekšā stāvošo darbu apjoms vēl joprojām ir ļoti liels.
Saskaņā ar Vides aizsardzības likuma 6.pantu „ Ikvienai privātpersonai, kā arī personu apvienībām, organizācijām un grupām ir tiesības prasīt, lai valsts iestādes un pašvaldības, amatpersonas vai privātpersonas izbeidz tādu darbību vai bezdarbību, kas pasliktina vides kvalitāti, kaitē cilvēku veselībai vai apdraud viņu dzīvību, likumiskās intereses vai īpašumu.” Par Inčukalna sērskābā gudronu dīķu nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, kas eventuāli var būt nopietns apdraudējums arī sabiedrības veselībai, diskusiju vairs nav. Tāpēc cerams, ka netiks aizmirsts projekta galvenais mērķis un tas neiesprūdīs birokrātiskajos varas gaiteņos.
…