•Ekonomiskā ilgtspējība nozīmē, ka visiem uzsāktajiem procesiem un projektiem ir jāsniedz lielākie iespējamie sasniegumi un ka visi ieguvumi, to skaitā attīstība, tiek izmantoti starp paaudzēm. Ekonomiskā efektivitāte nozīmē tagadnes labklājības un nākotnes iespēju saskaņošanu. Tā ir izpratne, ka šāda attīstība sekmē ekonomisko sasniegumu kvalitāti, resursu saudzēšanu un līdzdalību ekonomikas pilnveidošanā.
•Viena no raksturīgākajām tendencēm ir resursu ekonomija ražošanā, izvēloties un izmantojot atjaunojamos resursus un tehnoloģijas. Tiek novērsta dabas resursu noplicināšana, tiek paaugstināts nacionālais ekonomiskais kopprodukts. Tas nozīmē gan pārmaiņas valsts attīstībā, gan ikviena cilvēka darbības kvalitātes pieaugumu un uzvedības maiņu. Citiem vārdiem sakot, – cilvēces labklājību nosaka uzvedības un vērtību standartu maiņa.
•Ilgtspējīgs ekonomiskais menedžments ir atkarīgs no tagadnes politikas un darbības, kas nekompromitē nākotnes attīstību. Ekonomiskā ilgtspējība iekļauj vairāku paaudžu eko-nomisko ieguvumu. Tā ir kultūras mantojuma un vides elementu iekļaušana ekonomikas attīstības modelī. Ekoloģisku un videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, investīcijas un subsīdijas ekoloģiski tīras produkcijas ražošanā, videi draudzīga valsts un nodokļu politika ekonomikā ir ekonomiskās ilgtspējības sastāvdaļas
•Sociālā ilgtspējība nozīmē, ka attīstībai ir jāpalielina cilvēku kontrole pār savu dzīvi un ka visas sociālās grupas tiek iesaistītas lēmumu pieņemšanā.
•Ilgtspējība nozīmē sabiedrības attīstību kopumā, visu sociālo grupu iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā un katra indivīda līdzdalību attīstībā.
•Sociālā perspektīva iekļauj ekoloģisko ētiku, dzīves kvalitāti, labklājību un rūpes par nākamajām paaudzēm un citām kultūrām.
•Sociālā attīstība vai ilgtspējīgas attīstības sociālā perspektīva pieprasa atbildes uz jautājumiem par cilvēka lomu Visumā, tā darbības morālajiem un ētiskajiem aspektiem.
•Mērķis ir neizjaukt dabisko līdzsvaru, bet iekļauties ekosistēmas harmonijā un tās attiecībās ar mūsu sabiedrību.
…