Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:381054
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Menueta rašanās

Menuets ir svinīga Francijā radusies sarīkojumu deja, ko izpilda divas personas, ¾ ritmā. Franču – menuet, itāļu – minuetto, angļu – menuet, minuet, kas nozīmē mazs, glīts, smalks (radies no latīņu valodas vārda menu pamazinājuma formas). Iespējams, ka šāds nosaukums dots, jo dejā ir īsi, mazi soļi. Periodā, kad menuets bija modes deja, tā bija lēna, ceremoniāla un gracioza deja. Dažās valstīs vēlāk menuets kļuva pat par tādu kā tautas deju, piemēram, Zviedrijā un Somijā. Menuets ir cēla galma deja, kas savu lielāko popularitāti guvis 17. gadsimta beigās – 18. gadsimta sākumā.

Mūzika

Tāds pats nosaukums dots arī muzikālai kompozīcijai, kas rakstīta tādā pašā ritmā un radusies tajā pašā laikā, taču muzikālās kompozīcijas ritms (ja tās pavadījumā netiek izpildīta deja) ir ātrāks.
Menuets kā muzikāla kompozīcija radies 17. gadsimta beigās operā, ko pirmais ieviesa Žans Batista Lullijs. Tas tika piemērots svītai, tādu komponistu kā Johana Sebastiana Baha un Georga Fridriha Hendeļa daiļradē. Citas dejas, kas baroka laikā piemērotas svītai, nav guvušas īpašu atsaucību, bet menuets tādā veidā nodrošināja sev popularitāti. Itāļu komponistu menueti parasti bija ātrāki un dzīvīgāki, reizēm rakstīti 3/8 vai 6/8 ritmā. Menuets bieži tika dejots kā fināla deja itāļu uvertīrā. Citi slaveni menuetu autori – Jozefs Haidns, Ludvigs van Bēthovens.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties