Eiropas un pasaules vērtspapīru tirgus. Tas attīstība pēdējo gadu laikā palēninājās - dramatiski samazinājušās vērtspapīru cenas un tirdzniecības apjomi. Piemēram, vienā no Eiropas lielākajām fondu biržām „Deutsche Borse”cenu indekss DAX 500, kas atspoguļo aktīvāk tirgoto vērtspapīru cenu svārstības, 2002.gada laikā samazinājās par 60%. Līdzīga situācija bija vērojama citu Eiropas valstu tirgos. Vienu no spēcīgākajām krīzēm pēdējo piecdesmit gadu laikā 2000. - 2002.gadā piedzīvoja arī ASV vērtspapīru tirgus.
Negatīvās tendences industrijā liek vērtspapīru tirgus infrastruktūras dalībniekiem -tirdzniecības platformām, norēķinu sistēmām, brokeriem, ieguldījumu konsultantiem, investīciju baņķieriem - domāt par izmaksu samazināšanu. Analizējot situāciju finanšu aktīvu tirdzniecības biznesā, jāsecina, ka lai izdzīvotu, apvienojas dažādu finanšu un kapitāla tirgus segmentu tirdzniecības platformas - vērtspapīru, atvasināto līgumu, valūtas, preču u.c. biržas, tādējādi panākot 'economies of scale' efektu1. Tas nozīme, ka kompānija palielina ražošanu, līdz ar to samazina vidējo cenu par vienu preci. Secinājums – tā sasniedz lielu ekonomiju.
Aktivitāšu krituma periodos vērtspapīru tirdzniecības sistēma cieš ievērojamus zaudējumus, jo tā ir pakārtota tirdzniecības aktivitātei. …