Tie ir rubrospinal trakts, vestibulospinal trakts , tectospinal trakts un retikulospinal trakts . Rubrospinālais trakts nolaižas ar sānu koksartrozi, bet atlikušie trīs - ar priekšējo kortikospinālo traktu. Apakšējo motoro neironu funkcijas var iedalīt divās dažādās grupās: sānu kortikospinālajā traktā un priekšējā garozas mugurkaula kanālā. Sānu traktā atrodas augšējie motora neironu aksoni, kas sinapsē uz muguras sānu (DL) apakšējiem motora neironiem. DL neironi ir iesaistīti distālās ekstremitāšu kontrolē. Tādēļ šie DL neironi ir sastopami tikai dzemdes kakla un lumbosakrālajos paplašinājumos muguras smadzenēs. Pēc dekuzēšanas pie medulārajām piramīdām sānu kortikospinālajā traktā nav izdalījumu. Priekšējais kortikospinālais trakts nolaižas ipsilatrāli priekšējā kolonnā, kur parādās aksioni un vai nu sinapses apakšējā ventromedialā (VM) motora neironā ventrālā ragā divpusēji, vai arī tiek iznīcināti priekšējā baltajā komisā, kur tie sinapsē uz VM apakšējiem motoriem
neironiem kontralakti . Tektospinālais, vestibulospinālais un retikulospinālais nolaižas ipsilatrāli priekšējā kolonnā, bet neveic sinapses pāri priekšējai baltajai komisijai. Viņi drīzāk sinapsē tikai VM apakšējo motoro neironos ipsilaterāli. VM apakšējie motorie neironi kontrolē aksiālā skeleta lielos, posturālos muskuļus . Šie apakšējie motora neironi, atšķirībā no DL, atrodas ventrālajā ragā visā muguras smadzenēs.
Traumas
Muguras smadzeņu traumas var izraisīt muguras smadzeņu trauma (stiepšanās, sasitumi, spiediena izdarīšana, sagriešana, saraušanās utt.). Skriemeļu kauli vai starpskriemeļu diski var sagraut, izraisot muguras smadzeņu sadursmi ar asu kaula fragmentu . Parasti muguras smadzeņu ievainojumu upuriem rodas sajūtas zudums noteiktās ķermeņa daļās. Vieglākos gadījumos cietušais var ciest tikai no roku vai kāju funkciju zaudēšanas .…