Šis pretrunas liedz viņiem saprasties un noved abus pie nesamierināma konflikta, līdz ar ko citādāks risinājums nebija iespējams.
Vai mūsdienās ir šādi konflikti starp dažādām paaudzēm? Kādi ir biežāk sastopamie konfliktu cēloņi?
Konfliktu veidi, ar kuriem sastopas mūsdienu pieaugušie bērni attiecībās ar saviem vecākiem un vecvecākiem, ir visdažādākie.
1. Mūsdienu sabiedrība ir individualizēta, nevis kolektīva, līdz ar ko daudz konfliktu rodas no tā, ka pieaugušie bērni vēlas noteiktu autonomiju. Vecākajai paaudzei to grūti pieņemt. Tas rada konfliktus.
2. Vel viens no lielākajiem konfliktiem paaudžu starpā ir šodienas pasaule ar savām tehnoloģijām, kuru dēļ tā „griežas ātrāk” nekā agrāk. Visu var izdarīt daudz ātrāk, vieglāk un pieliekot mazākas pūles, izmantojot IT tehnoloģijas. Vecākas paaudzes cilvēkiem tas sagādā lielas grūtības. Piemēram, rēķinu apmaksa, darbs ar datoru, jauni telefoni un tt.
3. Materiālo līdzekļu trūkums un nabadzība arī izraisa konfliktus ģimenēs
Vai, tavuprāt, Edvarts un Ieva beigās varētu būt laimīgi?
Katrs cilvēks ir savas laimes kalējs. Katrs raksta savu dzīves stāstu, un katrs nodzīvo to tā, kā pats grib.
Protams, ka Edvarts un Ieva beigās varētu būt laimīgi. Viņi jau tagad ir laimīgi, viņi ir dabūjusi to, par ko karojuši, veci konflikti aizmirsīsies, katrā ziņa drāmā es neredzu nevienu signālu, ka Edvarts un Ieva stipri pārdzīvotu notikušo. Viņiem ir savi uzskati par laimi.
…