.
Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Valsts un sabiedrības savstarpējās attiecības: politiskā līdzdalība

     

    Konspekts7 Politika

4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:833684
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Politiski līdzdarboties cilvēkus motivē vairāki iemesli: lai parādīt savu atbalstu valstij, lai iegūt kādus noteiktus labumus sev un saviem tuviniekiem, kā arī lai iespaidot publisko politiku.1
Politikas līdzdarbības veidus un formas, kā arī pakāpi nosaka politiskais režīms, kas darbojas valstī. Demokrātiskās valstīs vairākums iedzīvotāju piedalās vēlēšanās, bet mazākums piedalās visās parējās politiskās aktivitātēs. Iedzīvotāju politiskā līdzdalība atšķīrās nevis pēc veidiem, kā viņi līdzdarbojas, bet pēc līdzdarbības apjoma. Šādi ASV iedzīvotājus iedala trīs kategorijās: gladiatori ( ap 5-7 % iedzīvotāju), kuri ir aktīvi un piedalās politiskās batālijās, skatītāji (vairākums iedzīvotāju – 60%), kuri vēro notikumus, bet reti tajos piedalās, un vienaldzīgi (ap 1/3 iedzīvotāju), kuri turas no politikas malā.2 Demokrātiskās valstīs ir divi pamatfaktori, kas nosaka līdzdalības pakāpi: politiskie resursi un politiskā interese. Šādi abi divi faktori vairākumā piemīt augšējām sociālam slānim. Tiem plaši pieder vairāki politiskie resursi – izglītība, naudas līdzekļi, sociālā pozīcija, kā arī komunikatīvās prasmes. Bet politisko aktivitāti veicina tas, ka šīs slānis mazāk rūpējās ikdienas problēmām, šādi var brīvi iesaistīties politiskās spēlēs.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1355882
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties

Mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo mājas lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.