Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Valsts loma tirgus ekonomikā. Fiskālā politika, budžeta deficīts un valsts parāds

     

    Konspekts4 Ekonomika

2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:835390
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Kādas atšķirības ir starp keinsisma un monetārisma teorijām jautājumā par valsts lomu ekonomikā?
Atbildot uz šo jautājumu, uzreiz var apgalvot, ka galvenās atšķirības saistās ar dažādu instrumentu pielietošanu. Taču kopīgās iezīmes ir tādas, ka katra no šīm politiskās ekonomijas teorijām spēj ekonomiku vai nu stimulēt, vai ierobežot.
Fiskālā politika ir valsts izdevumu un nodokļu sistēmas izmantošana ar mērķi nodrošināt makroekonomisko stabilitāti. Tās galvenie instrumenti ir valsts izdevumi sabiedrisko preču un pakalpojumu iegādei, transfertmaksājumi un nodokļu likmes. Fiskālās politikas galvenais uzdevums ir ekonomikas stabilizācijas un dažādu negatīvu parādību tautsaimniecībā, tādu kā ekonomisko resursu nepilnīga izmantošana vai palielināts pieprasījums pēc tiem, pārvarēšana.
Fiskālajā politikā izšķir- automātisko stabilizatoru politiku un diskrecionāro politiku. Pirmās uzdevums ir stabilizēt kopējo pieprasījumu valstī, ko īsteno, izmainot nodokļu likmes atkarībā no iedzīvotāju ienākumiem, kā arī nosakot un mainot kritērijus sociālo pabalstu saņemšanā. Savukārt, diskrecionārā politika ir apzināta manipulēšana ar nodokļiem un valsts izdevumiem, lai veicinātu ekonomisko izaugsmi. Pārsvarā tie ir vienreizēji pasākumi, piemēram, pasākumi recesijas vai inflācijas plaisu likvidēšana ekonomikā.1
Monetārā politika ir centrālās bankas pasākumu kopums, kas rada izmaiņas naudas piedāvājumā un kredīta pieejamībā. Tās galvenie instrumenti ir operācijas atklātā tirgū, refinansēšanas likmes regulēšana un obligāto rezervju normas izmaiņas. Operācijas atklātā tirgū nozīmē valsts vērtspapīru pirkšanu un pārdošanu, ko veic centrālā banka, lai regulētu naudas masu apgrozībā. Vērtspapīru pārdošana samazina naudas piedāvājumu, bet vērtspapīru uzpirkšana to palielina. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1121771
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties