Ievads
Kas gan ir pieaudzis cilvēks? Kuri ir tie rādītāji, kas nosaka to vai cilvēks ir pieaudzis vai nav? Dažādās kultūrās, kā arī dažādu mentalitāšu cilvēkiem ir dažādi rādītāji, pēc kuriem nosaka to vai cilvēks ir pieaudzis vai nav. Pastāv rituāli pēc kuru veikšanas cilvēks tiek pieskaitīts pieaugušo kārtai – piemēram jānoiet pa karstām oglēm vai kā tamlīdzīgi. Rietumu kultūrā par pieaugušu uzskata cilvēku, kurš spēj sevi nodrošināt, ja šo pašu rādītāju piemērotu dažām austrumu kultūrām tad sanāktu, ka lielākā daļa sieviešu nav pieaugušas, jo šajās kultūrās ir pieņemts, ka ģimeni uztura vīrietis, bet sieviete rūpējas par māju un bērniem un naudas pelnīšana sievietei šķiet kaut kas ārprātīgs un amorāls.
Tā kā šis ir mans otrais variants šim darbam, jo pirmais nejauši tika izdzēsts, es centīšos vēl labāk atspoguļot savus uzskatus un nostāju par pieaugušajiem.
Kritēriji
Sākumā es izvirzu kritērijus, kurus es uzskatu par pamata balstiem nosakot vai cilvēks ir pieaudzis:
Persona – cilvēks kā sociāla būtne, kurš īsteno kādu sociālu lomu. Cilvēks ar savām individuālajām un sociāli nosacītajām īpašībām. (Sengrieķu teātrī par personu tika saukts aktieris, kurš spēlēja maskā).
Personība – noturīgs un vienots cilvēks, kas apzināti vai neapzināti rīkojas pēc noteiktiem tikumiskajiem principiem un spēj atbildēt par savu rīcību. Personība izsaka augstāko sevis apzināšanos un sevis pilnveidošanas darbu.…