Tieši Amerikā radās ideja par to, ka menedžments var būtiski ietekmēt or-jas panākumus. Menedžmenta attīstību ASV veicināja ekonomiskā sistēma un tās attīstības tendences. 20.gs. sākumā miljoniem eiropiešu emigrēja uz Ameriku un izveidoja tur milzīgu kvalificēta un strādīga darbaspēka tirgu. ASV atbalstīja vispārējās izglītošanas ideju, kas veicināja talantīgo cilvēku iekļaušanos menedžmenta jomā. Jāņem vērā arī tas, ka ASV biznesā praktiski nepastāvēja valsts regulēšana, un liela loma piederēja lielām biznesa or-jām, kurām bija nepieciešama menedžmenta pilnveidošana.
Sociālie faktori saistīti ar cilvēku uzvedības normām un sociālo vidi sabiedrībā. Kultūra, izglītība , drošība – tas viss veido sociālo vidi. Vēsturiski attiecības starp or-ju īpašniekiem, menedžeriem un pārējiem darbiniekiem attīstās pretrunu cīņās. Ļoti bieži bija konfliktu un streiki. Protams, tas viss virzīja uz jaunas menedžmenta teorijas radīšanu, kurā liela uzmanība būtu pievērsta motivēšanai un cilvēku izturēšanās problēmām. Šis piemērs liecina par sociālo faktoru ietekmējošo lomu menedžmenta teorijas attīstībā.
Politiskie faktori, ieskaitot valsts institūcijas, valsts politiku, likumdošanu, menedžmenta teorijas attīstību ietekmēja divējādi. No vienas puses ir svarīga gan sabiedrības kopējā attieksme pret biznesu, gan ekonomikas regulēšanas instrumenti.
No otras puses ļoti svarīga ir informācijas pieejamība . Ja sabiedrībā politiskie spēki ieinteresēti un dara visu, lai slēptu informāciju, tad par nopietniem zinātniskiem pētījumiem vispār nevar runāt. Un otrādi – informācijas pieejamība dod iespēju analizēt biznesa un tautsaim-bas attīstības tendences un līdz ar to izstrādāt un piedāvāt jaunas menedžmenta metodes un paņēmienus.…