Secinājumi
Daudzas no darbā minētajām psihiatriskajām saslimšanām ir radušās cilvēka dzīvesveida un garīgu apstākļu ietekmē. Cilvēks reizēm ir kā trauks, kurā apstākļu sakritības pēc pilienu pēc piliena tiek iepilināts kairinājums, kas uzkrājoties ilgākā vai īsākā laika posmā – tēlaini izsakoties, kad trauks ir pilns tad emocijas nāk uz āru. Arī šajā gadījumā, kad ir pilns komplekss ar kairinājumiem – iekšējiem, ārējiem un iedzimtiem vai dzīves laikā iegūtiem, parādās kāda noteikta veida psihiska saslimšana. Un tikai speciālists, izanalizējot apstākļus, var veikt kvalificētu palīdzību.
Ļoti būtisks ir arī fakts, ka garīgo cilvēka stāvokli nepasliktina cilvēka fiziskās veselības stāvoklis, jo šādi var iegūt somatisku slimību, un tad jau ārstēšana ir komplicēta un sarežģītākā, kā arī laikietilpīgāka.
Šodienas sabiedrība ir plaši informēta par dažāda veida slimībām un to ietekmi un cilvēku, kā arī veicamajiem pasākumiem, diemžēl ļoti bieži ikdienas steigā cilvēkam neatrodas laika pievērties pirmajiem organisma signāliem par pārslodzi vai cita veida saslimšanu vērību. Tāpēc pie speciālistiem nokļūst ļoti bieži jau ielaistas un komplicētas saslimšanas nomocīti cilvēki.
Ļoti būtisks ir aspekts, ka valsts kontrolē un veicina sistēmu, kādā tiek atklāti un ārstēti pacienti ar dažāda veida saslimšanām. Nopietnos gadījumos, kad cilvēks apdraud apkārtējos pat līdz cilvēka izolācijai slēgta tipa klīnikās. Mazākos riska gadījumos ambulatori vai stacionāri, bet šie cilvēki paliek datu bāzē un nepieciešamības gadījumā var tika veiktas pārbaudes un profilaktiskās apskates, kā arī veselības pasliktināšanās gadījumā var piemērot jau stingrāku un komplicētāku ārstēšanu.
Lai izvairītos no pārslodzes speciālisti iesaka sporta aktivitātes, atslodzi no ikdienas stresa un uzturēšanās svaigā gaisā pie dabas vai vismaz pilsētas iedzīvotājiem pastaigas parkā, jūrmalā, atkarībā no iespējām un dzīvesvietas. Būtiski, lai cilvēki paši sevi censtos pasargāt primāri un izprastu, ka veselība ir ne tikai jāārstē, bet arī jāuzmana un jāveic preventīvi pasākumi.
…
Uztveres traucējumi (agnozijas, ilūzijas, halucinācijas, īstas un pseidohalucinācijas) Tiesu psihiatrija ir nozare , kas pēta personas psihiskos traucējumus saistībā ar konkrētās krimināllietas vai civillietas apstākļiem. Tiesu psihiatrija, būdama psihiatrijas nozare, nodarbojas ar to jautājumu risināšanu, kas ir nozīmīgi tiesvedībā un taisnīga sprieduma taisīšanā. Tiesu psihiatrijas pamatuzdevums ir novērtēt personas psihisko stāvokli, spējas saprast savas darbības vai vadīt tās. Ja procesa virzītājam ir radušās šaubas konkrētā lietas ietvaros par personas psihisko stāvokli un ir nepieciešamība noskaidrot jautājumu par tās pieskaitāmību, ierobežotu pieskaitāmību vai nepieskaitāmību, dot atzinumu par medicīniska rakstura līdzekļiem par tām personām, kas atzīstamas par nepieskaitāmām vai ierobežoti pieskaitāmām, kā arī tām personām, kurām psihiskās darbības traucējumi sākušies pēc izdarītā noziedzīgā nodarījuma
- Konfliktoloģija
- Kriminālistika
- Uztveres traucējumi
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Konfliktoloģija
Konspekts augstskolai8
-
Kriminālistika
Konspekts augstskolai68
-
Krimināltiesību eksāmenu jautājumi
Konspekts augstskolai34
-
Krimināltiesības
Konspekts augstskolai38
-
Krimināltiesības, sevišķā daļa - 71. - 356.pants
Konspekts augstskolai122