Veidojoties demokrātiskai sabiedrībai, pieaug arī vadīšanas izaugsmes politika. Mūsdienās ir ļoti straujš uzņēmumu pieauguma temps. Vadītājs vada ne tikai uzņēmumu, bet galvenokārt cilvēkus, kuri īsteno uzņēmuma un savus mērķus. Jebkuram vadītājam vajadzētu izpētīt un piemērot savam uzņēmumam visatbilstošāko vadīšanas stilu. Vadīšanas izzināšana un apguve vien vēl negarantē panākumus, to visu vajag īstenot praksē, jo katra vadītāja mērķis ir iegūt pēc iespējas lielāku peļņu.
Uzņēmējdarbības galvenais mērķis ir peļņas maksimizācija, kuras avots ir jaunradītā vērtība. Jaunradīto vērtību veido cilvēka darbs, materializējot to uzņēmējdarbībā. Uzņēmējdarbība var izpausties daudzās formās: preču ražošanā, pakalpojumu sniegšanā u.c. Brīvā tirgus apstākļos problēma nav sagādāt resursus, bet gan aprēķināt to vajadzību kopumā un noteiktā laika periodā, lai iecerētā uzņēmējdarbība būtu sekmīga un stabila.
Vērtību ražošana un izmantošana katrā uzņēmumā prasa ražošanas resursu ieguldījumu. Tos parasti iedala ražošanas apstākļos, ražošanas priekšmetos un (cilvēka) darbā. Ar darbu saprot uzņēmumā nodarbināto cilvēku kopumu.
…