Brīvā tirgus ekonomikas sistēmā ideja ir viena no svarīgākajām un vērtīgākajām bagātībām ne tikai uzņēmuma sekmīgai pastāvēšanai un paplašināšanai, bet arī jaunu uzņēmumu dibināšanai. Visi jaunie uzņēmumi rodas pēc kāda indivīda idejas un pārliecības, ka viņa uzņēmums būs ienesīgs.
Idejas rašanās veidi var būt dažādi:
1.Idejas rodas spontāni, kad indivīds nonācis labvēlīgos apstākļos;
2.Idejas rodas tikai vienreizējos apstākļos, kuriem netiekot izmantotiem, idejas pazūd uz visiem laikiem;
3.Idejas rodas pakāpeniski. Konkrētos apstākļos kāda persona rod ideju, vēl ne visai konkrētu, lai tulīt varētu sākt uzņēmējdarbību. Tad šī ideja tiek apsvērta un atbalstīta. Tikai tad, kad visi faktori ir izanalizēti, idejas autors sāk domāt par tās īstenošanu. Tieši šī veida idejām ir vislielākie panākumi komerciālajā darbībā.
IDEJAS ĪSTENOŠANA
IDEJA LĒMUMS IESPĒJAS
Idejai tirgus ekonomikā ir neaizvietojama nozīme. Speja pieņemt svarīgus lēmumus, patstāvīgi analizējot ārējos un iekšejos ar uzņēmumu saistītos apstākļus. Idejas izpratne ir svarīgs faktors ne tikai jauna uzņēmuma dibināšānā, bet arī turpmākajā darbībā.
Praktiska ideja roda darbīgiem cilvēkiem. Saistot ideju ar savu pieredzi, izglītību, zināšanām uzņēmējdarbībā, var atrisināt visas uzņēmuma darbibā radušās problēmas.
Katra sekmiga peļņu nesoša uzņēmuma dibināšana dod sabiedŗībai vismaz četrus labumus:
1.Īpašnieks saņem peļņu par kapitāla ieguldīšanu un riska uzņēmšanos uzņēmumu dibinot;
2.Uzņēmums saglabā darba iespējas noteiktam skaitam iedzīvotāju;
3.Katrs jauns uzņēmums padara valsti neatkarīgu no ārzemju ražojumiem un importa.;…