1.Adaptīvā pārvaldes struktūra - Mūsdienās bieži mainās uzņēmējdarbības vide un uzņēmumiem šajos apstākļos ir jāspēj ātri reaģēt uz šīm izmaiņām. To grūti izdarīt nemainīgas pārvaldes organizatoriskās struktūras apstākļos, tāpēc teorija iesaka un praksē lieto divu veidu adaptīvās pārvaldes organizatoriskās struktūras: projektu un matricu.
2.Akciju sabiedrība ir atklāta vai slēgta kapitālsabiedrība, kuras pamatkapitāls >=25 000 Ls.
3.Alga ir darba samaksas daļa, ko darbinieks saņem par darba izpildi vai ieņemamo amatu.
4.Atklājums ir agrāk nezināmu materiālajā pasaulē pastāvošu likumsakarību, īpašību un parādību konstatējums, kas būtiski maina izziņas līmeni dabas un tehnisko zinātņu jomā.
5.Automātiskā plūsmas līnija – darba galdu sistēma, kas savienota vienā agregātā un kuras darbību regulē iepriekš izstrādāta programma.
6.Autoritārais vadības stils ir stils, kuru izmantojot vadītājs koncentrē savās rokās visu varu un nepielaiž lēmumu pieņemšanā citus.
7.Bāzes (fundamentālie ) pētījumi ir teorētiski pētījumi kādā zinātnes nozarē, lai pamatotu kādu tehnisku problēmu, atklātu kādas dabā pastāvošas likumsakarības, meklētu kādu ideju risināšanas iespējas u.c.
8.Brāķis ir preces, kurām ir kritiski neizlabojami defekti.
9.Centralizēta ražošanas metode ir tāda metode, kurā ražošanu vada no viena centra dators pēc iepriekš izstrādātas programmas.
10.Cilvēcisko attiecību teorija Par “Cilvēcisko attiecību teorijas” pamatlicēju uzskata amerikāņu sociologu Eltonu Meijo, kas savus pētījumus galvenokārt veltīja strādnieku attieksmei pret dažādiem ražošanas procesa pilnveidojumiem. Cilvēkam, lai viņš labi strādātu ir vajadzīgs arī morāls gandarījums.…