19. Kādā secībā un proporcijās likvidators veic sabiedrības mantas sadali likvidācijas gadījumā?
Sākumā ir jāaomierina kreditori. To var darit pārdodot mantu. Pēc parādu nokārtošanas par atlikušo mantu likvidators sastāda likvidācijas slēguma finansu pārskatu un sabiedrībās atlikušās mantas sadales plānu starp dalībniekiem proporcionāli katra dalībnieka ieguldītajai daļai. Mantu sadala ne agrāk kā 2 mēnešus pēd dienas, kad darbiniekiem nosūtīts likvidācijas slēguma finansu pārskats un sabiedrības atlikušās mantas sadales plāns, ja dalībnieki nevienojas, ka to dara ātrāk un ja netiek nodarīts kaitējums kreditoriem. Izmaksas dalībniekiem tiek veiktas skaidrā naudā.
20. Ar ko atšķiras nodalīšanas un sašķelšanas tiesiskās sekas?
Nodalīšanas sekas- sabiedrība turpina pastāvēt un daļa mantas pāriet iegūstošajām sabiedrībā, bet sašķelšanās sekas- sabiedrība beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa un visa manta pāriet iegūstošajām sabiedribām. Sašķelšanās gadījumā visi sabiedrības dalībnieki kļūs par iegūstošo sabiedrību dalībniekiem. Nodalīšanās gadījumā par iegūstošās sabiedrības dalībniekiem kļūst daļa sadalāmās sabiedrības dalībnieki vai vis dalībnieki, vai sadalāmā sabiedrība.
3. Kas un kāpēc būs atbildīgs par radītajiem zaudējumiem AS “Vistiņa” ?
Atbildīgais būs prokūras izdevējs (komersants), jo prokūras ierobežojumi, ja tādi bijuši, attiecībā uz trešajām personām nav spēkā. SIA “Cukirgailītis” ir jāpilda saistības ar AS “Vistiņa”. Prokūras izdevējs nes atbildību par to, ka prokūru uzticējis personai, kas uzņēmuma dara zaudējumus.
4. Kā prokūrists var aizsargāt savas tiesības un intereses?
Prokūristam ir jāpierāda, ka viņš rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks.
…